Новини

Новини Освіта Наука Міжнародна діяльність Візити ІТ Якість Інновації Культура Спорт Інфраструктура Соціальна робота Про СумДУ Рейтинги 3D-інновації

Шановні викладачі, науковці, аспіранти, докторанти, студенти та співробітники Сумського державного університету!

Напередодні професійного свята науковців, у День вишиванки, відбулася зустріч, яка об’єднала членів Ради ректорів закладів вищої освіти, Ради молодих вчених та слухачів Сумського територіального відділення МАН України.

Студентське самоврядування Сумського державного університету оголосило результати виборів на керівні посади інститутів та факультетів.

15 травня на спортивній базі Сумського державного університету відбулося урочисте відкриття IV обласного етапу Всеукраїнських змагань  з футзалу в рамках спартакіади «Пліч-о-пліч».

З метою стимулювання молодих вчених до активної наукової діяльності та досягнення високих показників у дослідженнях, згідно з положенням про конкурс «Кращі молоді вчені СумДУ», ректор Василь КАРПУША оголосив подяки та вручив премії науково-педагогічним працівникам університету з нагоди Дня науки.

Щороку університетська спільнота Сумського державного університету разом з українцями по всьому світу відзначає День вишиванки.

У бразильському виданні розміщено інтерв’ю головного наукового співробітника Центру біомедичних досліджень Навчально-наукового медичного інституту Сумського державного університету Сергія КИРИЛЕНКА.

11-12 травня у м. Біла Церква відбулась XIX літня універсіада України з легкої атлетики, на якій спортсмени Сумського державного університету посіли друге місце у загальнокомандному заліку.

9 травня у Сумському державному університеті відбулось засідання вченої ради, на якому було обговорено актуальні питання стратегічного розвитку.

Цього тижня відбулося захоплююче свято творчості та мистецтва – Міжнародний конкурс мистецтв «Сяйво зірок». Участь у цьому заході взяли більше 200 колективів та сольних виконавців з різних куточків України. Приємно відзначити, що серед переможців заслужено знайшлися й наші талановиті студенти.

8 травня з ініціативи Профспілкового комітету працівників Сумського державного університету відбулась зустріч трудового колективу з ректором Василем КАРПУШЕЮ.

8  травня українська і світова спільнота вшановує пам’ять тих, хто  протистояв нацизму і переміг його, а також всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років. Символом тих кривавих подій в Україні, як і в Європі, є червоні пелюстки маку.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, реєстрація на вступні іспити до магістратури та аспірантури – на єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) – стартує 7 травня і триватиме до 29 травня 2024 року.

2 травня відбулося свято краси «Міс СумДУ – 2024». Цьогоріч за корону переможниці змагались 8 студенток – представниць різних інститутів та факультетів Сумського державного університету.

Випускник 2023/2024 навчального року за спеціальністю «Фізична культура і спорт» навчально-наукового медичного інституту Сумського державного університету Олександр ПОГОРІЛКО встановив національний рекорд України з бігу на 400 метрів.

На Сумщині презентували проєкт «Код пам’яті», мета якого – увічнення пам’яті про загиблих воїнів, які віддали життя за свободу і незалежність України.

19-25 квітня в м.Стамбул (Туреччина) відбувся другий комплекс інформаційно-навчальних заходів у межах проєкту Erasmus+ KA2 «Розширення можливостей молодіжних працівників для протидії радикалізації», що фінансується Європейською Комісією за програмою Erasmus+ 2021-2027 (2022-1-TR01-KA220-YOU-000090238). Цього разу він був присвячений розробці матеріалів для порталу для молодіжних працівників щодо протидії радикалізації.

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій ЗАХАРІН відвідав Сумський державний університет.

27 квітня Сумський державний університет запросив молодь на студентський форум «Вступ до магістратури: НЕскладний вибір».

26-27 квітня у Тернополі відбулися ХІХ Літньої універсіади України із дзюдо. У змаганнях взяли участь студенти із 40 закладів вищої освіти. За сумою особистих та командних результатів за два змагальних дні збірна СумДУ набрала 1109 залікових очок, що забезпечило їй перше загальнокомандне місце.