Дата публикации:
21 июня 2022
Кол
1906
Поделиться:

Сумський державний університет визначив мінімальну кількість балів зі вступних випробувань для вступу на медичні спеціальності на рівні 100 балів з кожного предмету, замість 150 балів, як це було у попередні роки.

Цього року для вступу на медичні спеціальності СумДУ абітурієнтам необхідно мати конкурсний бал: на бюджетне місце – мінімум 125 балів, для навчання за контрактною формою – не менше 100 балів.

Ректор СумДУ Василь КАРПУША в інтерв’ю Суспільне. Регіони висловив позицію університету щодо цьогорічних умов вступу в медичні ЗВО та розповів про умови вступу до навчально-наукового медичного інституту СумДУ.

«Звісно, краще, коли всі вступники мають 200 балів з усіх предметів. Але я підтримую скасування прохідного бар’єру в 150 балів (на медичні спеціальності – ред.) 150 балів – це був другий-третій конкурсний предмет. Були такі випадки, коли другий предмет міг бути 190 балів, а третій – 149. Часто вступники, які не проходять на бюджет через невисокі конкурсні бали, по закінченню навчання, а це – 6 років магістратури, потім інтернатура, стають кращими випускниками, кращими лікарями, аніж ті, хто початково мали вищі показники успішності. Інша категорія – випускники коледжів, які певний період освоювали менше предметів середньої освіти, а більше – дисциплін професійного спрямування. Тож, вони могли мати гірші показники ЗНО і не мали можливості вступити до університету», - наголосив ректор.

Тим паче, до отримання диплома студентам медичних спеціальностей доводиться неодноразово підтверджувати свій рівень професійних знань.

«Під час навчання на додипломному етапі студенти мають пройти жорсткий відбір, складаючи медично-ліцензійні іспити «Крок 1» і «Крок 2». А потім їх кваліфікація, як спеціаліста, підтверджується складанням іспиту «Крок 3». Через це «сито» людині, яка фахово непідготовлена, просто неможливо пройти», - зазначив в інтерв’ю Суспільне. Суми директор навчально-наукового медичного інституту Андрій ЛОБОДА.

На думку представників університету, цьогорічні умови вступу на медичні спеціальності збільшують можливості абітурієнтів спробувати себе в якості студента-медика, а далі все залежатиме від фахової спроможності студента. Настільки медицина буде йому цікавою, наскільки він бачитиме себе в цій професії, адже дуже багато для студента відіграє його мотивованість, його бажання стати лікарем.