Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
21
Четвер
березня
розірвані хмари
3° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

8-9 лютого в Конгрес-центрі Сумського державного університету лекції на тему «Патофізіологія блоками: Запалення» прочитали науковці Інституту фізіології імені О.О. Богомольця Національної Академії Наук України - професор-патофізіолог Віктор Досенко, професор-патофізіолог Василь Нагібін та лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв.

Захід відвідали близько ста студентів, аспірантів, викладачів та лікарів міста Суми. Лектори детально розповідали про запалення як типовий патологічний процес, системні прояви, клітинні та гуморальні механізми запалення. Не оминули увагою й такі теми як хронічні обструктивні захворювання легень, неспецифічний виразковий коліт та молекулярні механізми запалення.

Виступи науковців були побудовані у формі діалогу – слухачі задавали питання, дискутували. Зокрема, присутніх цікавило питання функції клітин-макрофагів у процесі запалення, коли необхідно проводити вакцинацію, тощо. На актуальне запитання стосовно того, як захиститися від грипу дав відповідь Юрій Жигарєв: «У боротьбі з грипом ефективним методом є вакцинація. При захворюванні грипозною інфекцією варто розуміти, що підвищення температури тіла є захисною реакцією організму, тому при температурі нижче за 38,5 градусів (у дорослих) немає необхідності використовувати жарознижуючі засоби. Стосовно противірусних препаратів - їх ефективність залежить від багатьох чинників, а тому призначати ці препарати має лікар».

Науковий захід відбувся за підтримки директора МІ СумДУ Андрія Лободи,  заступника директора МІ з позанавчальної роботи та по роботі в гуртожитках Олександра Олешка, голови наукового товариства студентів та аспірантів МІ Владислава Сікори, студентського директора Юлії Дудко та команди студентського директорату МІ.

Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
681
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua