18
Четвер
липня
розірвані хмари
13° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

20 лютого 2012 року у літературній вітальні бібліотеки Сумського державного університету відбувся захід «Рідна мова як чинник відродження нації». Він присвячувався Дню рідної мови та пройшов у вигляді «круглого столу» для студентів спеціальності «Журналістика».

Присутні висвітлювали свою точку зору про рідну мову та знайомилися із думками класиків української літературної мови. Аудиторія ставила запитання «Що таке рідна мова?»; «Для когось рідна та мова, яку чуємо з дитинства, якою розмовляли наші батьки. А для когось та, якою спілкуємося зараз в повсякденному житті…»; «Якою мовою Ви бачите сни?». Відповіді були різні…

Згодом почали розглядати мовні проблеми. Зокрема, чому люди не спілкується державною мовою, що треба зробити, щоб це змінити, і який стан української мови в суспільстві: ставлення іноземців та українців.

Студенти запропонували не один вихід із цієї складної ситуації. Обговоривши, дійшли висновку, що до державної мови треба привчати змалку. Це має бути приорітетом не лише держави, а й батьків. Також студентів СумДУ зацікавило питання про захист мови, двомовність.

Студенти-журналісти дійшли висновку, що байдужих до проблем рідної мови не залишилося. Свято, проведене на території університету, виконало свою місію: кожен поринув у власні роздуми щодо становлення української мови. Що ж, залишається сподіватися, що співвітчизники зроблять правильні висновки…

Нагадаємо, що 21 лютого 1952 року під час демонстрації протесту в Пакистані щодо проголошення єдиної державної мови, поліція та військові вбили декількох студентів-демонстрантів. Згодом у 2000 році, за пропозицією Бангладешу, ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

Альона Дмитренко
Студентка групи ЖТ-11

Сумський державний університет – серед топ-150 молодих університетів світу від QS
404
03 липня 2019
Компанія QS опублікувала новий рейтинг кращих молодих університетів світу QS Top 150 Under 50 на 2019/20 роки. Сумський державний університет єдиний серед українських закладів освіти вже третій рік підтвердив своє місце у цьому рейтингу.
Сумський державний університет – у п’ятірці кращих вишів України, згідно з QS World University Rankings 2020
898
19 червня 2019
19 червня опубліковано результати нового рейтингу QS World University Rankings на 2019/20 роки. Сумський державний університет зміцнив свої позиції, увійшовши до п’ятірки кращих закладів вищої освіти України та піднявшись до категорії 701-750 у загальносвітовому заліку.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua