Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua
25
Четвер
квітня
чисте небо
11° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

13 березня в літературній вітальні бібліотеки Сумського державного університету в рамках Всеукраїнської акції «Моральний вчинок» відбувся диспут на тему: «Як би я вчинив на її місці?». Захід організовано зусиллями Гендерного ресурсного центру,  Центром підтримки сім’ї та колективом бібліотеки. В основу диспуту покладена реальна історія небажаної вагітності студентки, яка закінчилася дітовбивством.

 Учасниками диспуту стали студенти І курсу факультету електроніки та інформаційних технологій. Тема зачепила хлопців та дівчат «за живе». Не зважаючи на формальну дорослість (середній вік учасників - 18 років), студенти говорили про високу значимість для них думки батьків, визнавали, що спілкування з останніми є досить проблематичним, і тому сучасна молодь не завжди готова обговорювати інтимні стосунки з найближчими людьми. У той же час приємно вразили вислови окремих студентів - «Мені пощастило з батьками».

Юнаки та дівчата майже одноголосно визнали, що відповідальність за статеву поведінку мають нести і чоловіки, і жінки. При цьому кожен із партнерів розраховує на правильне рішення іншого, чим засвідчують зниження власного контролю за вчинки.

Як з’ясувалося у ході дискусії, у випадку небажаної вагітності молодь схильна надавати перевагу зверненню до офіційних лікувальних установ. Хоча і фрагментарно, але має місце обізнаність стосовно послуг «Клініки, дружньої до молоді», та про можливості звернення до психологічної служби університету.

Студенти дійшли згоди, що намагання одноосібно вирішити таке доленосне рішення, як народження дитини, може стати непосильним випробуванням. А у разі виникнення ситуацій, які здаються безвихідними, доцільним є звернення за допомогою до оточуючих, та, навзаєм, колектив не має залишатись осторонь. Бо саме ігнорування проблем іншого, байдужість до того, що відбувається поряд з нами певною мірою спричинили перебіг подій, що завершилися трагедією для багатьох людей, а не лише самої дівчини та її батьків. Прикро, що осуд та покарання за скоєне дістається виключно горе-породіллі, і майже не торкається іншого учасника трагедії – тата дитини, який чи то за збігом обставин, чи то вже за традицією не фігурує у справі, як повноправний співучасник. Напевне, відповідальність та небайдужість – це саме ті людські цінності, яких так не вистачає в моральному обличчі багатьох наших сучасників та сучасниць…

 Гендерний ресурсний центр,
Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Times Higher Education: Cумський державний університет – у ТОП-300 університетів світу за рівнем суспільно-економічного впливу
399
04 квітня 2019
Міжнародне рейтингове агентсво Times Higher Education (THE), що вважається одним із найавторитетніших у галузі вищої освіти, опублікувало новий рейтинг університетів світу THE University Impact Rankings. Він оцінює діяльність університетів світу за рівнем поширення позитивного впливу (impact) на суспільство, економіку та довкілля. За результатами рейтингу Сумський державний університет увійшов до 300 кращих університетів світу серед близько 500, що пройшли аудит THE, та посів перше місце серед українських вишів.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua