Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
23
Субота
березня
хмарно
-1° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

22 березня в літературній вітальні університету в рамках І-го Міжнародного литовсько-українського проекту «Дружать діти на планеті» пройшло засіданняоднойменного «круглого столу». Його організував  Координаційнийцентр гуманітарної політики. У ньому взяли участь представники 20 шкіл міста та Сумського району – соціальні педагоги, психологи та педагоги-організатори.

Для учасників презентували концепцію навчання на основі життєвих навичок–інструменту, який через роботу з психосоціальними навичками особистості призводить до позитивнихзмін у поведінці. Практичним компонентом заходу стали майстер-класи з проведення самоаналізу,виховання у дітей керованої поведінки у ризикованих ситуаціях та навичок спілкування з протистоянням зовнішньому психологічному тиску.

Присутні дійшли згоди, що сучасним дітям та молоді часто не вистачає впевненості у собі, вміння спілкуватись та будувати конструктивні стосунки, справлятися зі стресом, а також приймати рішення та нести відповідальність за власний вибір. У той же час дослідники з’ясували, що саме ці психосоціальні здібності допомагають уникнути насильства, виступають профілактикою куріння та хвороб, що передаються статевим шляхом тощо.

За результатами «круглого столу» вдалося розробити моделі підходів до програми життєвих навичок у шкільні виховні програми з попередження ризикованої поведінки – було досягнуто. Окрім того, Сумський державний університет запропонував волонтерську методичну допомогу школам у проведенні спільних заходів щодо формування у школярів навичок, які допомагають успішно долати труднощі та нездорові спокуси повсякденного життя.   

Координаційний центр гуманітарної політики
Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
87
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
709
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua