Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
трохи хмарно
-1° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

Кафедра політології, соціології та психології спільно з Гендерним ресурсним центром Сумського державного університету провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Гендерна мапа України». У конференції взяли участь молоді вчені та досвідчені фахівці з гендерних питань.

Вступним словом відкрили конференцію керівник Координаційного центру гуманітарної політики СумДУ Ніна Світайло та керівник лабораторії гендерних досліджень Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Олена Луценко.

Тематика доповідей продемонструвала різнобічні інтереси учасників і одночасно - значну зацікавленість у дослідженнях колег та готовність до конструктивної дискусії. Найбільший інтерес учасників конференції викликали доповіді: Ніни Світайло та Тетяни Білоус «Причини жіночого кроссполу у сфері рольових  інтернет-спільнот», Оксани Подліняєвої «Гендерна нерівність як результат управлінської політики на різних стадіях професіоналізації учителя»,  Ольги Луценко та Ганна Приходько  «Проблеми висвітлення гендерної соціалізації особистості в контексті історико-педагогічного знання», які стали початком широкої дискусії з питань впливу історичних, соціально-економічних та демографічних чинників на зміни в гендерній структурі  населення та на процеси соціалізації.

Формат «круглого столу» дозволив усім учасникам висловити власне бачення проблем, обговорити спірні питання та дійти до висновків щодо актуальності гендерних перетворень в українському суспільстві. У ході обговорення,окрім обміну ідеями досягнулидомовленості щодо організаціїспільних заходів: дебатів та семінарів для студентів та аспірантів на базі ВНЗ міста Суми. Молоді вчені отримали не лише цікаві і корисні зауваження та доповнення до своїх робіт, а й натхнення для майбутніх досліджень.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua