Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
хмарно
0° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

У бібліотеці Медичного інституту відкрилась книжкова виставка, присвячена Нобелівським лауреатам 2012 року. Вона проходить у рамках  111-го Нобелівського тижня.

Представлена книжкова виставка висвітлює хронологію присудження Нобелівської премії у 2012 році. Цього року ними стали: японський вчений Сін'я Яманака (Університет Кіото) і британський біолог Джон Гердон (Кембриджський університет) за роботи з дослідження стовбурових клітин (фізіологія і медицина); французький дослідник Серж Харошу і американський науковець Девід Джей Уайнленд за вивчення взаємодії світла з матерією (фізика); американські вчені Роберт Лефковіц і Брайан Кобілка за "вивчення рецепторів, сполучених з G-білком" (хімія); доктор філології Відкритого університету Гонконгу китаєць Мо Яню (література). До кінця тижня будуть оголошені лауреати премії миру та економічних наук.

Нагадаємо, що Нобелівська премія – одна з найбільш престижних міжнародних премій. Вона заснована згідно із заповітом шведського підприємця, винахідника Альфреда Бернарда Нобеля, який весь свій статок (близько 31,5 млн шведських крон) призначив на фінансування міжнародної премії. Згідно з його волею, річний прибуток від цієї спадщини має ділитися на 5 рівних частин між особами, які попереднього року найбільше прислужили людству в різних галузях діяльності. Премія присуджується щорічно  з 1901 року за досягнення у таких галузях: фізіологія і медицина, фізика, хімія, література,економіка, захист миру. Нобелівська премія з економіки (офіційна назва «премія пам'яті Альфреда Нобеля») присуджується з 1969-го року Банком Швеції. Традиційно церемонія нагородження лауреатів проходить в день смерті Альфреда Нобеля - 10 грудня.

Хронологія подій Нобелівського тижня, оголошення лауреатів та інша цікава інформація - на сайті бібліотеки СумДУ.

Бібліотека СумДУ,
Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua