Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
хмарно
0° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

У бібліотеці Медичного інституту СумДУ відкрилась книжкова виставка-презентація підручника професора, завідувача кафедри фізіології і патофізіології Олександра Атамана «Патофізіологія. Том. 1. Загальна патологія».

У матеріал підручника увійшли новітні дані про молекулярні й молекулярно-генетичні механізми розвитку патологічних процесів і хвороб. Олександр Атаман уже створив і видав друком  навчальний посібник «Патологічна фізіологія в запитаннях і відповідя» (4-те вид.), за яким навчаються студенти багатьох медичних університетів України. «Лікарю-професіоналу мало знати, як вилікувати хворобу, важче осягнути причини розвитку хвороби. Саме цим і займається патофізіологія – вивчає першопричини патологічних змін  в організмі. Тут уже інші виміри: окрім пігулок і скальпеля, маємо бути і філософами… Значний обсяг наукових даних, які розкривають нові грані життєдіяльності організму в умовах норми і патології, проникнення в тонкі механізми здійснення фізіологічних і біохімічних процесів роблять вкрай необхідним узагальнення і систематизацію наших знань про сутність патологічних процесів та хвороб, про їх походження і патогенез, про основні методи експериментального моделювання і лікування. Цьому і має слугувати створення сучасного підручника», – вважає Лауреат Премії ім. О. О. Богомольця НАН України, автор понад  100 наукових і методичних праць Олександр Атаман.

Нагадаємо, що перша презентація видання відбулася 3-5 жовтня в рамках VI Конгресу Наукового товариства патофізіологів України. Представники вищих навчальних закладів України мали можливість безпосередньо ознайомитись з підручником і гідно оцінили його якість.

Бібліотека СумДУ,
відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua