Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
24
Неділя
березня
легка злива
5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

 За ініціативи кафедри філософії у літературній вітальні бібліотеки СумДУ відбувся міждисциплінарний «круглий  стіл» на тему: «Слово про суще – сутність слова». На ньому розглядали «слово і Слово» із точки зору філософії, філології, соціології, соціальних комунікацій, політології та поезії.

Невимушений, зацікавлений діалог був присвячений Слову в різних його іпостасях: як  межі між буденним та трансцендентним, як оприявлення  латентного та актуалізацію смислу буття людини в умовах певного соціального середовища.

До дискусії долучилися професор Брянського державного університету Валентина Гостєніна та провідні науковці СумДУ – завідувач кафедри перекладу Світлана Швачко, професор кафедри журналістики та філології Тетяна Кузнєцова, професор кафедри філософії Євгеній Лебідь, декан факультету іноземної філології та соціальних комунікацій Валентина Опанасюк, завідувач кафедри політології, соціології та психології Ніна Світайло, член Національної спілки письменників України Василь Чубур,  доценти –  Тетяна Козинцева, В’ячеслав Артюх, Ірина Бушман, Олександр Штика, Олександр Кобяков, Олександр Швирков та співробітник бібліотеки Алла  Крекшина.

Філософи розглядали онтологічний статус слова, його вкоріненість у життєвий світ особистості, обговорювали, яким чином висвітлювався образ «семи» як «могильної плити», яка є формою і відгородження від смислу, і його проявом. Філологи та соціологи звернули увагу на соціально-політичний та культурний контекст функціонування слова в суспільстві, можливість через аналіз тексту віддзеркалити цілісну картину світу особистості. Поети вбачали у слові містичний інструмент для оформлення образу, а бібліотека була презентована як сакральне місце, де зберігається і транслюється слово.   

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
157
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
719
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua