Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua
23
Вівторок
квітня
хмарно
13° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

 За ініціативи кафедри філософії у літературній вітальні бібліотеки СумДУ відбувся міждисциплінарний «круглий  стіл» на тему: «Слово про суще – сутність слова». На ньому розглядали «слово і Слово» із точки зору філософії, філології, соціології, соціальних комунікацій, політології та поезії.

Невимушений, зацікавлений діалог був присвячений Слову в різних його іпостасях: як  межі між буденним та трансцендентним, як оприявлення  латентного та актуалізацію смислу буття людини в умовах певного соціального середовища.

До дискусії долучилися професор Брянського державного університету Валентина Гостєніна та провідні науковці СумДУ – завідувач кафедри перекладу Світлана Швачко, професор кафедри журналістики та філології Тетяна Кузнєцова, професор кафедри філософії Євгеній Лебідь, декан факультету іноземної філології та соціальних комунікацій Валентина Опанасюк, завідувач кафедри політології, соціології та психології Ніна Світайло, член Національної спілки письменників України Василь Чубур,  доценти –  Тетяна Козинцева, В’ячеслав Артюх, Ірина Бушман, Олександр Штика, Олександр Кобяков, Олександр Швирков та співробітник бібліотеки Алла  Крекшина.

Філософи розглядали онтологічний статус слова, його вкоріненість у життєвий світ особистості, обговорювали, яким чином висвітлювався образ «семи» як «могильної плити», яка є формою і відгородження від смислу, і його проявом. Філологи та соціологи звернули увагу на соціально-політичний та культурний контекст функціонування слова в суспільстві, можливість через аналіз тексту віддзеркалити цілісну картину світу особистості. Поети вбачали у слові містичний інструмент для оформлення образу, а бібліотека була презентована як сакральне місце, де зберігається і транслюється слово.   

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Times Higher Education: Cумський державний університет – у ТОП-300 університетів світу за рівнем суспільно-економічного впливу
379
04 квітня 2019
Міжнародне рейтингове агентсво Times Higher Education (THE), що вважається одним із найавторитетніших у галузі вищої освіти, опублікувало новий рейтинг університетів світу THE University Impact Rankings. Він оцінює діяльність університетів світу за рівнем поширення позитивного впливу (impact) на суспільство, економіку та довкілля. За результатами рейтингу Сумський державний університет увійшов до 300 кращих університетів світу серед близько 500, що пройшли аудит THE, та посів перше місце серед українських вишів.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua