18
Четвер
липня
розірвані хмари
13° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

 За ініціативи кафедри філософії у літературній вітальні бібліотеки СумДУ відбувся міждисциплінарний «круглий  стіл» на тему: «Слово про суще – сутність слова». На ньому розглядали «слово і Слово» із точки зору філософії, філології, соціології, соціальних комунікацій, політології та поезії.

Невимушений, зацікавлений діалог був присвячений Слову в різних його іпостасях: як  межі між буденним та трансцендентним, як оприявлення  латентного та актуалізацію смислу буття людини в умовах певного соціального середовища.

До дискусії долучилися професор Брянського державного університету Валентина Гостєніна та провідні науковці СумДУ – завідувач кафедри перекладу Світлана Швачко, професор кафедри журналістики та філології Тетяна Кузнєцова, професор кафедри філософії Євгеній Лебідь, декан факультету іноземної філології та соціальних комунікацій Валентина Опанасюк, завідувач кафедри політології, соціології та психології Ніна Світайло, член Національної спілки письменників України Василь Чубур,  доценти –  Тетяна Козинцева, В’ячеслав Артюх, Ірина Бушман, Олександр Штика, Олександр Кобяков, Олександр Швирков та співробітник бібліотеки Алла  Крекшина.

Філософи розглядали онтологічний статус слова, його вкоріненість у життєвий світ особистості, обговорювали, яким чином висвітлювався образ «семи» як «могильної плити», яка є формою і відгородження від смислу, і його проявом. Філологи та соціологи звернули увагу на соціально-політичний та культурний контекст функціонування слова в суспільстві, можливість через аналіз тексту віддзеркалити цілісну картину світу особистості. Поети вбачали у слові містичний інструмент для оформлення образу, а бібліотека була презентована як сакральне місце, де зберігається і транслюється слово.   

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Сумський державний університет – серед топ-150 молодих університетів світу від QS
404
03 липня 2019
Компанія QS опублікувала новий рейтинг кращих молодих університетів світу QS Top 150 Under 50 на 2019/20 роки. Сумський державний університет єдиний серед українських закладів освіти вже третій рік підтвердив своє місце у цьому рейтингу.
Сумський державний університет – у п’ятірці кращих вишів України, згідно з QS World University Rankings 2020
898
19 червня 2019
19 червня опубліковано результати нового рейтингу QS World University Rankings на 2019/20 роки. Сумський державний університет зміцнив свої позиції, увійшовши до п’ятірки кращих закладів вищої освіти України та піднявшись до категорії 701-750 у загальносвітовому заліку.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua