Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
трохи хмарно
-1° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

Член правління громадської організації «Вікімедіа Україна» Сергій Петров презентував всесвітню ініціативу – «Вікіпрограму для вишів України» («Wikipedia Education Program»), а також провів майстер-клас з користування сервісами редагування Вікіпедії.

«Wikipedia Education Program» – освітня ініціатива, спрямована на залучення студентів до редагування Вікіпедії в рамках університетських курсів. За словами члена правління ГО «Вікімедіа Україна» Сергія Петрова, ця ініціатива є сучасним інструментом в організації навчального процесутарозвитку українського енциклопедичного продукту у світі.

««Вікіпрограма для вишів України» не тільки створить умови студентам для участі у міжнародному проекті, але й дозволить збільшити індекс цитування університету та його викладачів в Інтернет-мережі, розширити представництво університету в Вікіпедії та реалізувати просвітницьку функцію вишу», – зауважив представник ГО «Вікімедіа Україна».

Механізм реалізації програми в СумДУ передбачає навчання учасників основам редагування та створення статей, створення Вікі-клубів із залученням координаторів для консультування щодо правил та технічних особливостей користування Вікіпедією тощо.

Нагадаємо, «Вікіпедія»– це унікальний міжнародний інтернет-проект енциклопедії, доступний 282 мовами світу. За місяць на сайт заходить близько 400 мільйонів користувачів, щобознайомитися із 20 мільйонами статей.


Презентації:
БІБЛІОГАМУЗ (Бібліотеки, Галереї, Архіви та Музеї)
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА ВІКІПЕДІЇ

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua