Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
24
Неділя
березня
легка злива
5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

30 листопада на базі Сумського державного університету відбулася акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, «Думай про майбутнє – дій зараз». До участі в ній долучилося близько сотні волонтерів СумДУ, а також співробітники Товариства Червоного Хреста України та «Клініка, дружня до молоді».

Під час акції волонтери закликали молодь до здорового способу життя та роздавали студентам засоби контрацепції. Також за ініціативи студентів факультету електроніки та інформаційних технологій та волонтерів університету відбулася зустріч студентів із заступником головного лікаря центру СНІД Сергієм Громовим. Він нагадав основні шляхи зараження інфекцією, серед яких основний – статевий. «Уберегти нас відСНІДу може тільки наша власна обачність. Кращий засіб захисту – безпечний секс. Це означає наявність постійного статевого партнера та користування презервативом. На сьогодні, це є найефективніший засіб захисту нет ільки від СНІДу при статевих контактах, але й від венеричних захворювань», – зауважив Сергій Громов.

Голова Сумської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ігорь Шаповалов у своєму зверненні до молоді наголосив про дотримання правил, завдяки яким кожен може вберегти своє здоров’я  від небезпеки інфікування та укріпити моральну і духовну опору в житті.

Психолог «Клініки, дружньої до молоді» Ольга Масалітова представила результати опитування «Сексуальна поведінка молоді та її обізнаність про сучасні методи контрацепції». Із усіх опитаних 66 % вже мають досвід сексуальних відносин, 34 % – ще ні.  Постійно користуються засобами контрацепції – 53 % респонтенди, 26 % – іноді, 15 % – в залежності від випадку і 6% – взагалі не користуються засобами контрацепції. Лише 27 % респондентів знають свій ВІЛ-статус, 58 % – не знають і 15 % – взагалі не хочуть знати. На жаль, 49 % опитуваних не хочуть отримувати інформацію щодо сексуального виховання взагалі. Опитування проводилося серед учнів старших класів школи № 17, студентів СумДУ та Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка

Окрім студентів Сумського державного університету на зустрічі були присутні учні «Сумського  вищого професійного училища будівництва і дизайну» та студенти медичного коледжу. Зі сцени актової зали СумДУ для них звучали заклики про здоровий спосіб життя, а також виконувалися номери художньої самодіяльності, підготовлені студентами вишу.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
157
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
719
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua