Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
хмарно
0° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

19 лютого у літературній вітальні бібліотеки Сумського державного університету студенти третього курсу спеціальності «Журналістикa» взяли участь у мовній дискусії «Від рідної до державної», присвяченої до Дня рідної мови.

Викладач кафедри журналістики та філології Ольга Садовнікова розповіла про особливості становлення української мови як державної на різних історичних етапах розвитку нашої країни, про мовну політику Київської Русі за часів Литовського князівства, Речі Посполитої – і до сучасності. Упродовж дискусії студенти з’ясували різницю між рідною, літературною та державною мовами. Вони дійшли висновку, що мова, незважаючи на утиски влади, тільки зміцніла як вияв самоідентифікації українців.

Нагадаємо, що День рідної мови відзначають у всьому світі 21 лютого, починаючи з 2000 року. Дата була визначена не випадково. У 1952 році тогочасна влада Пакистану проголосила урду, єдиною державною мовою, хоча рідною вона була лише для 3% населення. Таке рішення обурило суспільство. 21 лютого 1952 року поліція вбила кількох студентів-демонстрантів, які протестували проти проголошення державною мовою урду. У 2000 році Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) проголосило 21 лютого як міжнародний день мови.

Наталія Лесик, ЖТ-01,
Юрій Токмань

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua