Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
24
Неділя
березня
легка злива
5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

14 березня кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Валерій Власенко в літературній вітальні презентував студентам СумДУ інтерактивну документальну фотовиставку «Шевченківські свята української еміграції 1914-1943 років», що днями відкрилася в Історико-меморіальному музеї М. Грушевського в Києві.

До фотоколекції увійшло 107 документальних матеріалів, із яких 27 – світлини з урочистостей, решта – оголошення, програми, запрошення, афіші. Її основу складають матеріали Національного архіву Чеської Республіки та Наукового архіву Болгарської Академії Наук.

Хронологічно виставка охопила період Першої, Другої світових війн та міжвоєнні роки. Територіально в експозиції представлені центри української еміграції та периферійні осередки української культури чотирьох країн Південної та Північної Америки (США, Канади, Бразилії, Аргентини) та десяти європейських держав.

Шевченківські дні присвячувалися річницям народження Кобзаря, рідше – річницям його перепоховання. Програма заходів передбачала ґрунтовні наукові доповіді про життєвий і творчий шлях поета, декламацію його віршів, театральні вистави за творами Шевченка, концерти, на яких поряд із піснями на його слова виконували світову музичну класику.

«Масштаб акцій свідчить про ставлення української еміграції до постаті Тараса Шевченка. У новому незнайомому середовищі Великий Кобзар ставав для політичних емігрантів, цивільних біженців та військовополонених справжнім уособленням України», – переконаний Валерій Власенко.

Місцеві політичні, наукові та культурні діячі вважали за честь брати участь у Шевченківських днях. Крім того, учасниками були відомі Україні та європейській спільноті посли, міністри закордонних справ, академіки, ректори університетів, письменники, композитори, оперні співаки. Серед найбільш відомих особистостей – Богдан Лепкий, Євген Петрушевич, Олена Теліга, Спиридон Черкасенко. Долучалися й уродженці Сумщини – видатний поет Олександр Олесь, шевченкознавець Павло Заєць, кобзар Василь Ємець.

Під час презентації фотовиставки студентам кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики та філології Ганна Калантаєвська подарувала Бібліотеці СумДУ дві книги автографів поезій Шевченка, а також фототипію позацензурного примірника видання 1840 року «Кобзар».

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
156
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
719
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua