Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
24
Неділя
березня
легка злива
5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

Протягом трьох днів – 26-28 березня – у Сумському державному університеті відбулася серія тренінгів для сумських шкільних соціальних педагогів – «Стоп насильству!». В основу  програми покладено визнану в усьому світі найбільш успішну концепцію життєвих навичок. 

Протягом трьох днів учасники тренінгу дізналися, як за допомогою життєвих навичок можнагармонізувати внутрішній світ, пристосовуватися до несприятливих умов та вирішувати ситуації, з якими доводиться стикатись щодня. Усе це наразі використовується як ефективний інструмент попередження насильства, особливо у дитячому середовищі. Серед складових, які відпрацьовувалися в ході тренінгу, – навички самоусвідомлення та самоповаги, скеровування емоцій, творчого вирішення завдань, спілкування та вирішення конфліктів, міжособистісних відносин, включаючи питання рівноправ’я статей, захисту прав дитини. Крім того, розглядалися особливості індивідуальної та групової роботи з батьками у питаннях попередження насильства над дітьми.

Соціальні педагоги-учасники тренінгу не лише відпрацьовували вправи для засвоєння життєвих навичок на власному досвіді, а й  визначали існуючі можливості для інтеграції концепції життєвих навичок в освітні програми з профілактики насильства у сумських школах.

За словами співробітника Центру підтримки сім’ї СумДУ Юлії Савельєвої, сьогодні жоден навчальний заклад, який прагне створити імідж успішного джерела знань, не може обійтися без соціально-орієнтованих послуг: «Соціальні працівники сприяють встановленню гуманних, морально здорових відносин у суспільстві, створенню психологічного комфорту й безпеки особистості. Тож, розуміючи всю важливість роботи шкільних соціальних педагогів, СумДУ виступив з просвітницькою ініціативою для них, запропонувавши серію професійних тренінгів».

Проведені тренінги стали частиною глобальної ініціативи «Право на висловлювання своєї думки: профілактика насильства, у тому числі сексуального, і просування в СНД судово-психологічних процедур, дружніх до дитини». Вона реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Жіночий консорціум України» та кампанією «Мудрі батьки – щасливі діти», ініційованою Українським фондом «Благополуччя дітей» з метою захисту дітей від жорстокого поводження шляхом популяризації відповідального батьківства та ненасильницьких методів виховання. Ці організації забезпечили підготовку тренерів та роздаткові матеріали для учасників.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
156
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
719
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua