Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
24
Неділя
березня
легка злива
5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

В літературній вітальні бібліотеки Сумського державного університету проходить виставка американської політичної карикатури за підтримки Посольства США в Україні. Вона триватиме до 12 травня. Історичні та сучасні карикатури відомих американських оглядачів і митців, представлені в експозиції, дозволяють відвідувачам більше дізнатися про історію Сполучених Штатів, розвиток американського демократичного суспільства та  роль сатири і гумору у формуванні політичної культури.

Зародження політичної карикатури в північноамериканських колоніях Британії пов’язують з ім’ям Бенджаміна Франкліна. Його найвідоміший малюнок опубліковано у тижневику «Pennsylvania Gazette» у 1754 році. На карикатурі зображена змія, розділена на частини з ініціалами британсько-американських колоній або регіонів. Під ілюстрацією  міститься надпис «Приєднуйся або помри».

Змія з’явилася у карикатурах знову під час американської революції проти британського панування на першому морському прапорі США, який і досі використовується на кораблях флоту США. Північноамериканська змія і нині вважається канонічним малюнком для сучасних політичних карикатур.

У ХІХ столітті політичні карикатуристи використовували різні образи для уособлення Сполучених Штатів. Особливо популярним і легко впізнаваним і досі є образ Дядечка Сема. У 1828 році мішенню для карикатуристів став Президент Ендрю Джексон, якого зображали віслюком.Замість образ на опонентів він використав символ віслюка – тварини, яка важко працює, – як логотип своєї нової Демократичної партії.

Окрім того, на виставці представлені твори сучасного карикатуриста, політичного оглядача Los Angeles Times Девіда Хорсі. Він – володар престижних нагород, переможець номінації «Карикатурист року» від Національного Фонду Преси.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
157
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
719
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua