19
П'ятниця
липня
хмарно
21° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

В інформаційно-бібліографічному відділі бібліотеки СумДУ відкрилася виставка наукових видань із нагоди Днів інформації. В експозиції представлено понад 430 найменувань, серед яких – книги, монографії, посібники, автореферати, дисертації, захищені у Сумському державному університеті, наукові періодичні видання з різних галузей знань.

З часу проведення попередньої виставки фонди бібліотеки поповнили 20 видань співробітників університету, понад 60 книг, отриманих в дар від авторів, читачів і видавництв. Бібліотека продовжує отримувати літературу з обмінних фондів бібліотек ВНЗ Києва, Львова, Ужгорода, Харкова, Тернополя тощо. Регулярно надходять закордонні наукові періодичні видання: «Politechnika Warszawska. Prace naukowe», «Machine Dynamics Problems», «Demonstratio mathematica».

Бібліотекарі радять переглянути видання ювілейної серії «Вибрані наукові праці академіка В.І. Вернадського» (7-й том), яка ініційована Національною академією наук України з нагоди 150-річчя від дня народження вченого.

Для ознайомлення представлені навчальні посібники з французької мови. Цікавою для економістів стане праця Нобелівського лауреата Елінор Остром «Керування спільним. Еволюція інституцій колективної дії». Книга була подарована бібліотеці СумДУ перекладачем та ініціатором українського видання Тетяною Монтян під час нещодавньої презентації у літературній вітальні.

На виставці презентовано видання у чотирьох книгах з питань енергетики та енергозбереження: «Вітроелектрогенератори», «Вітроводнева енергетика», «Вітроенергетика», «Альтернативна енергетика».

Представлено також 13 збірників матеріалів конференцій, які традиційно проводяться в СумДУ: «Перший крок у науку», «Екологічний менеджмент у загальній системі управління», «Інформатика, математика, автоматика», «Економічні проблеми сталого розвитку», «Соціально-гуманітарні аспекти розвитку сучасного суспільства».

Поціновувачам раритетних видань буде цікаво ознайомитися з факсимільними виданнями творів і факсимільним відтворенням першого із чотирьох альбомів малюнків Тараса Шевченка.

У бібліотеці СумДУ можна ознайомитися з художньою літературою, серед якої – твори Лесі Українки «Незабутні шедеври: поезія, драматургія», Антоніни Листопад «Соловки», Уласа Самчука «Марія», спогади у двох книгах Григорія Костюка «Зустрічі і прощання» та інші.

Увазі студентів і викладачів пропонуються історичні праці «Видатні росіяни в історії України», «Видатні болгари в історії України», «Видатні поляки в історії України».

Ці та інші видання Ви можете переглянути в інформаційно-бібліографічному відділі бібліотеки СумДУ, ауд. 212. Виставка триватиме до 31 травня.

Інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки СумДУ,
відділ інформаційно-рекламної діяльності

Сумський державний університет – серед топ-150 молодих університетів світу від QS
414
03 липня 2019
Компанія QS опублікувала новий рейтинг кращих молодих університетів світу QS Top 150 Under 50 на 2019/20 роки. Сумський державний університет єдиний серед українських закладів освіти вже третій рік підтвердив своє місце у цьому рейтингу.
Сумський державний університет – у п’ятірці кращих вишів України, згідно з QS World University Rankings 2020
918
19 червня 2019
19 червня опубліковано результати нового рейтингу QS World University Rankings на 2019/20 роки. Сумський державний університет зміцнив свої позиції, увійшовши до п’ятірки кращих закладів вищої освіти України та піднявшись до категорії 701-750 у загальносвітовому заліку.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua