Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
трохи хмарно
-1° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

4 червня Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник у рамках робочого візиту на Сумщину відвідав Сумський державний університет та познайомився із науковими розробками вчених СумДУ у галузі енергозбереження, енергоефективності й інформаційних технологій.

Зокрема, Міністр зацікавився розробкою системи моніторингу HeatCAM, яка здійснює контроль якості теплозабезпечення, аналізує та прогнозує необхідний рівень теплоспоживання, а також моніторить функціонування теплозабезпечення будівлі. Вона може використовуватися при вирішенні задач обліку споживання теплової енергії закладів бюджетної форми.

На прикладі СумДУ доцент кафедри прикладної гідроаеромеханіки Микола Сотник продемонстрував Геннадію Темнику, як розробка дозволила зекономити університету під час опалювального сезону півмільйона гривень. Високопосадовець наголосив, що HeatCAM – яскравий приклад того, як власник грамотно та ефективно підходить до використання ресурсів. Він подякував науковцям за розробку та пообіцяв розмістити її на офіційному сайті Міністерства в розділі «Кращі праці».

Також представник Кабінету Міністрів України ознайомився із турбодетандерними агрегатами, які виробляють механічну енергію та перетворюють її в електроенергію, що дозволяє зекономити до 50%. Науковці університету продемонстрували йому й власні розробки у галузі ІТ, які працюють на благо Сумщини, – інформаційно-аналітичну систему «Звернення громадян» та «Управління комунального майна міста».

Геннадій Темник подякував університету за плідну наукову діяльність, яка покликана модернізувати та покращити роботу житлово-комунального господарства у державі та висловив наміри про подальшу тісну співпрацю.

Ректор СумДУ Анатолій Васильєв показав науково-освітню базу університету та широкі можливості бібліотечно-інформаційного центру.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua