Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
хмарно
0° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

30 вересня в літературній вітальні бібліотеки СумДУ пройшли урочистості до Дня перекладача. У ході зустрічі відбулася символічна посвята першокурсників у перекладачі. Майбутні знавці англійської, німецької, французької, китайської та латинської мов поділилися цікавими фактами про країни світу, а також виявили творчі здібності.

Декан факультету іноземної філології та соціальних комунікацій Валентина Опанасюк побажала студентам мати високу професійну культуру, продовжувати найкращі традиції, а також своїми успіхами прославляти університет.

За словами заступника завідувача кафедри германської філології Наталії Таценко, випускники спеціальності «Переклад» СумДУ мають усі шанси стати успішними. Цьому сприяє належна матеріально-технічна база та можливість навчати студентів за всіма видами перекладу.

Подарунком до свята стали привітання колег з кафедр перекладу та германської філології київського, донецького, харківського, львівського університетів, представників навчальних закладів Сум, ЗМІ та друзів.

З нагоди Дня перекладача найактивніші студенти отримали дипломи і грамоти за наукову роботу, участь у громадському, культурному та спортивному житті факультету.

«Протягом навчання освоюватиму синхронний переклад, аби в майбутньому працювати за спеціальністю у престижній компанії, спілкуватися з іноземними гостями та відвідувати різні країни», – розповіла першокурсниця Анастасія Мальована.

«Перші враження від СумДУ найкращі. В університеті цікаво і весело, а викладачі – майстри своєї справи. Хоча й вивчатиму різні мови, жити і працювати хочу в Україні», – акцентував Євгеній Купрієнко.

П’ятикурсниця Юліана Разуванова зізналася, що стати перекладачем мріяла з дитинства: «СумДУ відкрив для мене безліч можливостей. Відвідуючи Німеччину, Австрію, Францію, Швейцарію, я вільно спілкувалася, отримувала незабутні враження від знайомства з культурою і традиціями цих країн». З її слів, для якісної освіти у виші є всі умови. Викладачі мотивують до навчання, для мовної практики організовують зустрічі з іноземними волонтерами.

Викладач кафедри германської філології Олена Назаренко,
відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua