Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
хмарно
0° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

10 жовтня Сумський державний університет підписав угоду про співпрацю у сфері освіти і науки з Центральним університетом національностей Мінзу (м. Пекін, Китайська народна республіка) під час візиту китайської делегації до СумДУ. Сторони висловилися за налагодження двосторонньої академічної мобільності студентів і наукових співробітників, а також започаткування спільних науково-дослідних проектів.

«Асоціація східно-європейських університетів (Eastern European Association) рекомендувала Сумський державний університетяк один із найбільш престижних ВНЗ України. Нам відомі наукові дослідження та динаміка розвитку СумДУ», – засвідчив президент університету Мінзу Чен Лі. Гості зацікавилися можливостями співпраці у сфері інженерії, природничих наук, інформаційних технологій, культури та мистецтва.

Представники китайського вишу ознайомилися з науково-освітніми можливостями СумДУ, відвідали бібліотечно-інформаційний центр, новий навчально-науковий корпус тощо.

«Сумський державний університет тісно співпрацює з Китайською Народною Республікою у різних напрямах», – акцентував перший проректор Василь Карпуша. З його слів, швидкими темпами розвивається співпраця у науково-технічній сфері. Так, СумДУ розробляє науково-технічну продукцію спеціального призначення для Нанкінського електронно-інженерного дослідницького інституту. Окрім того, в СумДУ діє клас Конфуція. Студенти СумДУ проходять мовні курси в Китаї та навчаються за стипендіями китайського уряду.

«СумДУ активно інтегрується до глобального освітянського простору. Заклад має значний досвід співробітництва з університетами Європи та США, бере участь у програмах Європейського Союзу Tempus, Erasmus Mundus. Міжнародна співпраця взаємокорисна, адже сприяє обміну науковими ідеями, підвищенню кваліфікації викладачів та розширенню кругозору студентів. Ми готові працювати в цьому напрямку і з вищими навчальними закладами Китаю», – переконаний проректор з науково-педагогiчної роботи, міжнародної діяльності та технічного забезпечення Володимир Любчак.

Нагадаємо, Центральний університет національностей – один із провідних і відомих ВНЗ Китайської народної республіки, що підтримується китайським урядом. У виші навчаються студенти 56 національностей. Заклад має близько 90 університетів-партнетів із країн Азії, Америки та Європи.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua