Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
трохи хмарно
-1° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

16 жовтня в літературній вітальні бібліотеки Сумського державного університету відбувся інтелектуальний шоу-конкурс «Запорожців плем’я дуже». Гучні козацькі барабани-литаври на початку дійства перенесли присутніх в далекі часи середньовіччя, на острів Хортиця за дніпровські пороги. Ведучі – майбутні журналістки Вікторія Радченко та Аліна Авраменко – познайомили студентів з історією створення Запорозької Січі, її гетьманами та козацьким побутом.

Під звуки «Козацького маршу» на сцену вийшли учасники історичного змагання – команди сучасних козаків трьох факультетів: технічних систем і енергоефективних технологій, електроніки та інформаційних технологій та юридичного факультету. У ході конкурсів вони демонстрували знання з історії козацтва, писали листи турецькому султану, шили козацькі головні убори, пили на швидкість медовий квас. Кожна команда під бойові вигуки виконала гопак.

За рішенням журі, у складі якого були викладачі та студенти з трьох факультетів-учасників, переможцем було визнано команду ЕлІТ. Хлопців нагородили солодкими подарунками та оплесками. До речі, глядачі взяли участь в історичній вікторині. Її переможці отримали солодкі призи.

На мультимедійному екрані під час свята демонструвалися тематичні слайди, у тому числі відома картина Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану». Бібліотекар Алла Крекшина підготувала для студентів книжкову виставку, присвячену українському козацтву. У фіналі прозвучала пісня у виконанні волинського хору «Україна-ненька».

Сценарій, пісні, конферанс та вікторину підготували учасники гуртка «Краяни» (керівник – Неля Лінькова). Захід організували співробітники відділу позанавчальної роботи.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua