Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
хмарно
0° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

21 листопада в літературній вітальні бібліотеки Сумського державного університету пройшла година-реквієм до 80-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні».

Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії юридичного факультету Сумського державного університету Валерій Власенко розповів студентам про причини голодомору, охарактеризував соціально-економічні, політичні та морально-психологічні наслідки цієї жахливої події.

За словами науковця, вперше міжнародна спільнота заговорила про голод в Україні як засіб масового цілеспрямованого винищення українського народу у другій половині 1980-х років. Відомості щодо кількості жертв коливаються від 3 до 15 мільйонів.

Приватне господарювання суперечило ідеології комуністичної партії. Тож радянська влада застосувала політичний терор проти селянства, яке виступало проти колективізації. Про відсутність неврожаю в роки голодомору свідчать факти, що саме в той час хліб у значних обсягах вивозився з України за кордон.

Як зазначив Валерій Власенко, політика голодомору передбачала примусове вилучення всіх продовольчих припасів, запровадження системи «чорних дощок» – корально-репресивної акції держави. Занесення на «чорні дошки» колгоспів, сіл і цілих областей означало їх повну ізоляцію, вилучення всього наявного продовольства та повну заборону пресування в інші райони або навіть села.

Студентам представили карту України в контексті людських втрат від Голодомору. Згідно з даними карти, Сумщина – одна з областей, що постраждала найбільше.

Бібліотекар Алла Крекшина  підготувала книжкову виставку «Як це було: Голодомор 1932-1933 років в Україні», до якої увійшли тематичні документальні матеріали та художні твори.

Під час зустрічі студенти переглянули документальний фільм, а наприкінці – вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua