Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
24
Неділя
березня
легка злива
5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

5 березня студенти Сумського державного університету долучилися до всеукраїнського марафону святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Літературно-музичний вечір, присвячений ювілею Кобзаря, пройшов у літературній вітальні бібліотеки СумДУ.

Згадуючи сторінки його біографії, під час зустрічі присутні символічно вишивали рушник життя Великого українця, чорними нитками на якому закарбувалися злиденне дитинство Шевченка, смерть матері, панщина, роки на чужині, сердечні розчарування, солдатська служба та заборона писати й  малювати. Червоними нитками заквітчали його рушник такі події, як викуп із кріпацтва, видання «Кобзаря», знайомства з видатними сучасниками, подорожі Україною.

На святі студенти інсценували Шевченкові будні, декламували вірші «Три шляхи», «Лілея», «Минають дні», «І виріс я на чужині», уривки з поем «Тополя», «Гайдамаки», «Кавказ».

Майбутня перекладачка Тетяна Скляниченко, натхненна творчістю Кобзаря, створила власну поезію та зробила літературний переклад англійською мовою уривок із поеми «Сон». А студентка Альона Коваль присвятила Шевченку авторський вірш «Ти велич народу свого у віках оспівав…».

Звучали пісні на слова Шевченка: «Реве та стогне Дніпр широкий», «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя». Майбутня журналістка Вікторія Радченко виконала романс «Така її доля».

Вечір вдало доповнила відеопрезентація, що містила відомі цитати Шевченка, ілюстрації за його творами та власні картини. Глядачі взяли активну участь в літературній вікторині, під час якої вони мали змогу продемонструвати знання життєвого і творчого шляху Шевченка.

Захід підготували працівники відділу позанавчальної роботи та учасники гуртка «Краяни» (керівник – Неля Лінькова).

«Я почав вивчати українську мову на підготовчому відділенні і дуже її полюбив. Знаю, що Тарас Шевченко – український національний поет», – розповів  студент спеціальності «Менеджмент» Аділ Джаваід (Пакистан). Під час свята він продекламував напам’ять вірш Кобзаря «Мені однаково…».

На думку студентки спеціальності «Переклад» Анни Стрілко, українці мають пишатися, що в Україні є такі особистості, як Шевченко. Він піклувався не лише про власні інтереси, а боровся за вільне майбутнє всієї нації. «Такі вечори потрібні, адже вони пробуджують у молоді патріотичні почуття», – додала студентка.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
157
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
719
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua