Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
хмарно
0° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

24 березня студенти з Азербайджану представили традиції та сучасність власної країни. Вони подали стислу довідку про Азербайджан, розповіли присутнім про культуру і національну символіку: гімн, герб і прапор. Захід пройшов у літературній вітальні бібліотеки СумДУ.

Блакитний колір на прапорі символізує тюркське походження азербайджанського народу, червоний колір відбиває курс на модернізацію суспільства і розвиток демократії, а зелений колір вказує на приналежність до ісламської цивілізації. Півмісяць означає іслам, а восьмикінцева зірка – вісім гілок тюркських народів.

Валюта Азербайджану має назву «манат». Найпопулярніші види спорту – футбол і шахи. Глибокі корені має традиція чайхани – збиратися на чайну церемонію, під час якої обговорювати справи, спілкуватися за інтересами.

Візитна картка азербайджанської кухні – шашлик з баранини та плов. До більшості страв подають чурек (хліб із білого борошна) або лаваш. Далеко за межами країни відомі національні солодощі – пахлава, козинаки, рахат-лукум.

Найбільш улюбленим святом вважається Новруз Байрам – прихід Нового року і весни. Його відзначають у день весняного рівнодення 21 березня. Новруз Байрам символізує оновлення природи та родючість.

Протягом тижня Азербайджану в СумДУ звучатимуть національні пісні, а на моніторах транслюватиметься відеоролик про традиції цієї країни.

Для довідки. В Сумському державному університеті навчаються близько 40 студентів із Азербайджану.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua