Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
24
Неділя
березня
легка злива
5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

Знайомство з національними традиціями різних країн світу продовжилося Тижнем Туркменістану, що проходить в Сумському державному університеті з 14 по 18 квітня. Презентація країни відбулася в літературній вітальні бібліотеки СумДУ. Ведучі розповіли гостям цікаві факти, традиції та звичаї Туркменістану. Зустріч організували студентський ректорат СумДУ та відділ позанавчальної роботи.

Присутні дізналися переклад гімну, в якому звучить заклик до примноження слави та честі пращурів. Жовтий, білий, червоний і зелений кольори національного прапора символізують чотири стихії: вогонь, воду, вітер і землю. Півмісяць означає чисте небо, а п’ять зірок – області Туркменістану. На державному гербі зображений Янардаг – ахалтекінський кінь, що вважається гордістю і національним надбанням.

Цікаво, що 80% території країни вкривають піски однієї з найбільших у світі пустель – Кара-Кум. Столиця Туркменістану Ашхабад нещодавно увійшла до книги рекордів Гіннеса як місто з найбільшою в світі кількістю будівель, оздоблених білим мармуром.

Важливе місце в культурі Туркменістану займає килимоткацьке мистецтво. В єдиному у світі Музеї туркменського килима зберігається гігантський килим площею 193,5 квадратних метрів.

Туристи з усього світу із задоволенням відвідують так званий «парк юрського періоду» – Плато динозаврів у горах Куйтендагу, на якому знайдено близько 2,5 тисяч відбитків слідів динозаврів.

Туркменам властиві такі риси, як шанобливе ставлення до батьків і старших, гостинність, душевна щедрість, чесність і сміливість. Численні народні приказки говорять про те, наскільки важливі для них добрі стосунки з сусідами.

 «З перших звуків туркменського гімну мене переповнили особливі емоції. Переконаний, що такі заходи виховують почуття патріотизму», – акцентував майбутній економіст Батир Дурдиєв. «У СумДУ мені порадила навчатися старша сестра. Сумський державний університет для мене – це одна велика родина, в якій я знайшов себе і все, чого бажав», – додав студент.

«Вдячна за чудову нагоду ближче познайомити молодь різних країн із традиціями мого народу», – зазначила майбутній правознавець, заступник лідера туркменських студентів СумДУ Лейлі Сариєва. Вона порівняла відзначення 2014 року в Україні 200-річчя Тараса Шевченка зі святкуванням в Туркменістані 290-річчя від дня народження відомого туркменського поета Махтумкулі Фрагі.

Протягом тижня на моніторах в корпусах СумДУ транслюватиметься відеопрезентація про Туркменістан, а комплекс громадського харчування пропонуватиме страви національної туркменської кухні.

Для довідки. В Сумському державному університеті здобувають освіту 200 студентів з Туркменістану.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
156
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
719
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua