Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
24
Неділя
березня
легка злива
5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

Cтуденти спеціальності «Журналістика» СумДУ провели до Дня Перемоги усний журнал на тему «Солдати Перемоги. Публіцистика воєнних років (1941-1945 років)». Під час зустрічі в літературній вітальні бібліотеки СумДУ  майбутні медійники розповідали про воєнну публіцистику, читали поезію, згадували рідних, які брали участь у  Великій Вітчизняній війні.

За словами доцента кафедри журналістики та філології Ірини Жиленко, твори періоду Великої Вітчизняної війни посідають суттєве місце у світовій літературі. Письменники, публіцисти, поети, журналісти, драматурги з усім радянським народом встали на захист Батьківщини. У їх серцях назавжди закарбувалися сльози матерів і кров, пролита героями за визволення від фашистської навали.

«Жди меня» (Костянтин Симонов), «Молодая гвардия» (Олександр Фадєєв), «Брестская крепость» (Сергій Смірнов), «У войны не женское лицо» (Світлана Алєксієвич), «Судьба человека» (Михайло Шолохов) та інші твори не залишили байдужими нікого, змусили замислитися над цінністю та швидкоплинністю життя.

Студенти поділилися спогадами своїх дідів і прадідів, які були свідками тих страшних подій. Так, наприклад, Маргарита Рилова розповіла про свого прадідуся Миколу Биваліна, який воював у партизанському загоні. Разом із легендарними Сидором Ковпаком та Семеном Руднєвим він пройшов усю Україну від Путивля до Карпат, здобув бойові нагороди та медалі.

Заключним акордом зустрічі стала пісня «Дети войны» у виконанні майбутньої журналістки Олени Василеги.

Студентки спеціальності «Журналістика»
Анастасія Нємцева, Маргарита Рилова

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
156
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
719
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua