Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
трохи хмарно
-1° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

9 жовтня в Сумському державному університеті відбувся конкурс читців «Шануймо слово Кобзаря». Саме так у виші відзначили відкриття першого туру V Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

У номінації «Кращий читець» переможцем визнано студента спеціальності «Журналістика» Івана Бондаренка, який прочитав уривок із поеми «Наймичка». В номінації «Краща авторська поезія» першість отримала студентка спеціальності «Переклад» Тетяна Скляниченко. Приз глядацьких симпатій також здобула майбутня перекладачка Дарія Гаврись. Конкурсанти були нагороджені грамотами і солодкими призами. Глядачі стали учасниками вікторини про життя і творчість Шевченка. Крім того, для них була розгорнута тематична книжкова виставка та підготовлена змістовна відеопрезентація. Організатори конкурсу – відділ позанавчальної роботи, у тому числі студентський  гурток «Краяни», та бібліотека СумДУ.

Студенти і викладачі кафедри журналістики та філології СумДУ теж долучилися до відкриття міжнародного конкурсу. З цієї нагоди вони провели літературну зустріч. Увазі присутніх була представлена історико-біографічна довідка про митця. Студенти натхненно читали вірші, а Марина Воропай виконала пісню «Ой роде наш красний».

«Вірші Шевченка виховують почуття гордості і любові до рідного краю», – переконана декан факультету іноземної філології та соціальних комунікацій Олена Сушкова.

«Творчість Шевченка була, є і буде актуальною. «Кавказ» – один із моїх улюблених творів. У цій поемі я щоразу відкриваю для себе щось нове. Саме її я декламувала сьогодні. І саме її раджу читати і перечитувати», – розповіластудентка-журналістка Олександра Токар.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua