Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
хмарно
0° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

Студенти Сумського державного університету долучилися до години історії з нагоди 26 річниці з дня виведення радянських військ з Афганістану. Захід відбувся 17 лютого в літературній вітальні бібліотеки СумДУ.

Спогадами про цю трагічну сторінку історії поділилися гості зустрічі – співробітники СумДУ, які були учасниками воєнних дій на території інших держав.

Проректор з адміністративно-господарської частини СумДУ, сержант у відставці Анатолій Положій розповів, що він потрапив в Афганістан у 19 років і  виконував інтернаціональний обов’язок у східній країні протягом року.

«Нелегко згадувати те, що бачив. Але ми маємо передавати досвід мужності молодому поколінню. Це особливо актуально в буремний для України час», – переконаний Анатолій Положій. Він виконав на гітарі пісню-спогад про Афганістан.

Присутні почули історичну довідку про військовий конфлікт в Афганістані, переглянули тематичний відеосюжет, відчули біль душі і пам'ять серця у поезіях, які читали учасники студентського гуртка «Краяни». Полеглих ветеранів-афганців присутні вшанували хвилиною мовчання. Афганська земля забрала життя близько трьох тисяч українських солдатів і офіцерів. Майже 90% загиблих були молодші 25 років.

«Священна місія чоловіка – захистити своїх рідних», – акцентував викладач військової кафедри СумДУ, учасник воєнних дій у Чехословаччині, полковник Павло Трофименко.

У фіналі зустрічі ветерани Афганської та інших воєн отримали квіти і подарунки від профспілки Сумського державного університету.

Захід підготував відділ позанавчальної роботи.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua