Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua
23
Вівторок
квітня
хмарно
13° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

16 березня в СумДУ відбулася творча зустріч із сумським журналістом, письменником, лауреатом премії «Коронація слова» Владиславом Івченко. Як розповів гість, початок його письменницьких спроб припадає на 1998 рік, коли він навчався на економічному факультеті СумДУ.

Під час зустрічі письменник ознайомив присутніх із циклом власних історичних детективів про Івана Карповича («Найкращий сищик імперії на службі у приватного капіталу», «Найкращий сищик імперії на великій війні», «Найкращий сищик та падіння імперії»). Зі слів автора, родзинкою його детективів є поєднання гумористичних, пригодницьких, романтичних і фантастичних елементів.

Події, що розгортаються в період Першої світової війни, перегукуються з нинішньою ситуацією в державі. Початок ХХ століття, на думку Владислава Івченка, цікавий швидкими змінами в суспільстві і технологіях: «Ми живемо у схожий час, і розуміння того, що відбувалося тоді, дозволяє відсторонено споглядати сучасність». Окрім детективів, письменник презентував присутнім пригодницький роман «Химери дикого поля» (2014 рік).

Питання до гостя стосувалися процесу написання текстів, внутрішнього редактора, творчих планів тощо. «Я не схильний чекати натхнення. Письменство – це багатогодинна наполеглива праця», – переконаний Владислав Івченко. Він анонсував, що до кінця року має вийти друком нова детективна історія про Івана Карповича.

Письменник наголошував: «Якщо хочеш досягти професіоналізму, треба докладати зусиль і працювати над собою». Він порадив студентам шукати саме ту справу, від якої отримуєш задоволення, а також набувати практичних навичок за спеціальністю ще з університетських років.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Times Higher Education: Cумський державний університет – у ТОП-300 університетів світу за рівнем суспільно-економічного впливу
379
04 квітня 2019
Міжнародне рейтингове агентсво Times Higher Education (THE), що вважається одним із найавторитетніших у галузі вищої освіти, опублікувало новий рейтинг університетів світу THE University Impact Rankings. Він оцінює діяльність університетів світу за рівнем поширення позитивного впливу (impact) на суспільство, економіку та довкілля. За результатами рейтингу Сумський державний університет увійшов до 300 кращих університетів світу серед близько 500, що пройшли аудит THE, та посів перше місце серед українських вишів.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua