Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
трохи хмарно
-1° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

26 березня студентів СумДУ зібрала мультимедійна екскурсія «Сім чудес міста Суми». Вечір краєзнавства відбувся в літературній вітальні бібліотеки СумДУ до 360-ї річниці заснування міста Суми (1655 рік).

Присутні познайомилися з історією застування міста та створення знакових споруд, серед яких – Альтанка, Воскресенська церква, Спасо-Преображенський кафедральний собор, Троїцький собор, Іллінська церква тощо.

Заснування Сум пов’язане з отаманом Герасимом Кондратьєвим, який у 1655 році разом із родинами переселенців з Київщини оселився на місці нинішніх Сум. Забудова міста почалася з Воскресенської церкви. Це – перша кам’яна споруда міста. Цікаво, що на службі в церкві 1 січня був присутній Петро І. Крім того, цього ж дня сумчани побачили перший феєрверк.

Присутні почули кілька легенд про створення сумського гербу. В одній із них йдеться про три мисливські сумки зі сріблом, знайдені козаками на березі річки Псел.

Сумська Альтанка, побудована на володіннях Лищинського, ілюструє зразки візерунків трипільської культури.Троїцький собор, побудований на кошти цукрозаводчиків Харитоненків, є зменшеною копією Ісааківського собору в Санкт-Петербурзі. Має 33 метри в ширину, довжину та заввишки. Іллінська церква зводилася 40 років на штучному насипі за кошти прихожан.

Родзинкою Спасо-Преображенського кафедрального собору є непритаманні українському зодчеству триметрові фігури євангелістів і апостолів, а також вартісний іконостас із закордонного мармуру.

На завершення зустрічі студенти переглянули документальне відео про місто Суми.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua