Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
24
Неділя
березня
легка злива
5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

Стан та перспективи інформаційно-бібліотечної діяльності розглянула 12 листопада Вчена рада СумДУ. Як акцентував ректор Анатолій Васильєв, Сумський державний університет вийшов на високий рівень впровадження бібліотечно-інформаційних технологій. Відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту», місія бібліотеки – бути великим інформаційним сервером, що допомагатиме у самостійній роботі студентів. Крім того, безкоштовний доступ до престижних наукових баз в СумДУ – це додаткові можливості у підготовці до занять та дослідницькій діяльності.

За словами директора бібліотеки Тетяни Слабко, загальний фонд друкованих видань та електронних ресурсів складає понад 4 мільйони документів. Через сайт бібліотеки реалізується можливість віртуального доступу до повнотекстової та бібліографічної інформації, отримання бібліотечних онлайн-сервісів. Фонди всіх бібліотек повністю відображено в електронних каталогах. Бібліотечні процеси пошуку інформації та обслуговування користувачів автоматизовані.

Щорічно 10-15 електронних баз надаються у тестовому доступі. Передплачується доступ до світових наукових баз Scopus, HINARI, AGORA, ARDI, ресурсів Ліга-Закон, Леонорм-Інформ, «CULOnline».

Ведеться робота щодо оприлюднення результатів наукових досліджень науковців університету. Так, репозитарій праць зареєстрований у 40 міжнародних реєстраційних, пошукових, наукометричних системах і каталогах. З початку створення репозитарій СумДУ за рейтингом Webometricsзаймає лідируючі місця серед українських репозитаріїв.

Пріоритетними напрямами розвитку інформаційно-бібліотечної діяльності в СумДУ є створення умов для ефективної наукової роботи та навчального процесу; забезпечення доступу до власних та світових інформаційних ресурсів; поширення результатів наукових і методичних розробок науковців і викладачів університету; навчання викладачів та підвищення кваліфікації співробітників.

Вчена рада постановила розширити можливості використання бібліотечного потенціалу для самостійної роботи студентів; викладачам рекомендувати студентам для використання електронні ресурси, наукові електронні бази; співробітникам бібліотеки забезпечити консультування студентів щодо пошуку інформації в базах.

Для довідки. Розгалужена бібліотечна система університету включає центральну бібліотеку, 30 кафедральних бібліотек, бібліотеки дев’яти центрів дистанційного навчання, трьох інститутів, чотирьох технікумів і коледжів.

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
157
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
719
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua