Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
19
Вівторок
березня
легка злива
5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

9 березня у літературній вітальні бібліотеки Сумського державного університету відбувся захід «І мене в сім’ї великій…», присвячений 202-річчю з дня народження Тараса Шевченка.  Того дня у залі зібралися студенти, які є шанувальниками творчості Великого Кобзаря. Хлопці й дівчата проявляли ініціативу та охоче декламували його поезію, своєю активністю виразно підкреслюючи  – шевченківське слово живе й серед сучасників.

Відкрила вечір пам’яті Тараса Шевченка студентка ІІ курсу факультету електроніки та інформаційних технологій Анастасія Плющик. Вона – емоційно й талановито – виконала інсценізацію твору «Причинна». За нею ведучі заходу, студенти 4 курсу факультету електроніки та інформаційних технологій Оксана Опарій і Андрій Єрмоленко по черзі запрошували до виступу інших студентів, учасників гуртка «Краяни» (керівник Н.Лінькова): Анастасію Коротун (уривок з поеми «Катерина»), Оксану Волошенко (вірш «Лілея»), Юлію Лазуткіну (вірш «Плач Ярославни»), Анастасію Гудиліну (вірш «Маленькій Мар’яні»), Софію Постолатій (вірш «Холодний Яр»).  Ведучий Андрій Єрмоленко артистично виконав уривок із поеми «Сон».  Всі ці студенти є учасниками гуртка «Краяни» (керівник Н. Лінькова).

Бібліотекар Алла Крекшина підготувала для вечора пам’яті цікавий інформаційний блок, відеопрезентацію про життя і творчість Кобзаря,  а також вікторину. Вона розповіла й про такий цікавий факт – наприкінці 2015 року світ побачив шостий том «Шевченківської енциклопедії», яка є і у бібліотеці університету . До цього видання світого рівня увійшла наукова стаття викладача СумДУ Ганни Калантаєвської.

Нащодавно фонд бібліотеки СумДУ поповнився новим рідкісним виданням – факсиміле книги Тараса Шевченка «Мала книга. Автографи віршів 1847-1850 рр.». У фонд його подарувала завідуюча кафедрою германської філології СумДУ , професор Ірина Кобякова.

Щороку викладачі й студенти СумДУ беруть участь у міських урочистостях, які проводяться з нагоди річниці з дня народження Тараса Шевченка. Не став винятком і цей рік: працівники університету поклали квіти до пам’ятника українському генію та разом зі студентами відвідали концерт, що відбувся в обласній філармонії з нагоди шевченківського свята.

Як зазначила організатор проведення та автор сценарію літературного вечора, провідний фахівець відділу позанавчальної роботи Неля Лінькова, захід дозволив іще раз переконатися: у СумДУ навчається молодь, яка любить і вивчає творчість Великого Кобзаря, шанує пам’ять, активно й натхненно долучається до пропаганди  української письменної творчості.

Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
604
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua