Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
24
Неділя
березня
трохи хмарно
-5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

До Міжнародного дня боротьби за права жінок та міжнародний мир 26 лютого в Конгрес-центрі Сумського державного університету відбувся творчо-пізнавальний захід на тему «Відомі невідомі жінки». Метою заходу стало привернення уваги присутніх до внеску та місця жінок в історії та сучасності України.

Студенти СумДУ дізналися про українок, які були письменницями, художницями, громадськими діячками, актрисами, лікарками, вчительками, засновницями музеїв, а також брали участь у повстаннях та військових подіях. Захід дав можливість оцінити досягнення жіночого руху за останнє століття, – можливість здобувати вищу освіту, виборче право, професійна самореалізація, захист материнства тощо. Не оминули увагою і бар’єри, що залишаються в житті сучасних жінок, – низьке представництво у політиці, домашнє насильство, сексизм у рекламі, подвійне навантаження неоплачуваною працею.

Учасники заходу – студенти СумДУ, розповіли, що обговорення теми дещо змінило їхні погляди на роль жінки в історії. Також студенти наголосили, що сексизм варто залишити у минулому. Сьогодні чоловіки та жінки рівні.

Захід організували Гендерний ресурсний центр СумДУ, бібліотека Конгрес-центру, громадська організація «Жіночий консорціум України» та Центр гендерної культури м. Харків.

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
142
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
718
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua