Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
хмарно
2° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

15 травня в Сумському державному університеті відбулося нагородження переможців лотереї, проведеної серед учасників Програми міжнародного оцінювання учнів «PISA-2018» у Сумській області. Троє школярів отримали цінні подарунки – планшети. Привітали учасників опитування ректор СумДУ Анатолій Васильєв, заступник директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Наталія Русанова, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова.

Переможцями лотереї серед учасників Програми міжнародного оцінювання учнів «PISA-2018» у Сумській області стали учениці Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Охтирської міської ради Валерія Дудник, Анастасія Тищенко та учень професійно-технічного коледжу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Дмитро Кручинін.

Перед проведенням міжнародного оцінювання між Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти та Сумським державним університетом було підписано угоду про партнерство щодо проведення міжнародного моніторингового дослідження якості освіти «PISA-2018» та стимулювання активної участі в ньому учнівської молоді в Сумській області.

Як розповіла Наталія Русанова, СумДУ недаремно було обрано ексклюзивним партнером у проведенні та стимулюванні до опитування, оскільки Центр та виш поєднує багаторічна плідна співпраця: «Стільки, скільки зробив для проведення ЗНО Сумський державний університет, напевне не зробив жоден заклад в області, - мовила вона. - Це успішний заклад вищої освіти, а успіх породжує успіх, і тому нам приємно співпрацювати і зараз нагороджувати переможців, яких було обрано методом випадкового вибору. Ми досягли спільної мети – явка до участі у міжнародному оцінюванні в Сумській області становила 99 відсотків. І це також успіх».

Міжнародне дослідження PISA проводиться шляхом тестування навичок і знань 15-річних учнів. В Україна воно проходило вперше з 15 по 30 квітня. У Сумській області до репрезентативної вибірки учасників дослідження увійшли 128 учнів із 7 закладів освіти міської та сільської місцевості різних типів закладів (заклади загальної середньої освіти, заклади професійно-технічної та вищої освіти).

Мета Програми - порівняти освітні системи близько 80 країн світу через вимірювання компетентностей учнів із читання, математики та природничих дисциплін, прямо не пов’язаних з оволодінням шкільними програмами. Крім того, велика увага у дослідженні PISA приділяється вивченню факторів, що впливають на успішне навчання учнів.

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
218
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua