Медична, реабілітаційна, соціально-психологічна допомога, забезпечення професійної інтеграції та реінтеграції – таке завдання Центру ветеранського розвитку Сумського державного університету. Його відкриття відбулося 13 вересня за участі заступника Міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяни Калити, представників місцевої влади, соціальних служб області і міста, університетських підрозділів, які будуть опікуватися відвідувачами Центру, ветеранів.
За сприянням Міністерства подібні заклади вже відкриті у Вінниці, Дніпрі, Львові, Миколаєві, Житомирі та Києві.
Як зазначила заступниця Міністра, Сумщина теж активно долучається до реалізації соціального проєкту підтримки ветеранів, свідченням чого є відкриття Центру ветеранського розвитку. «Це місце, куди зможуть звернутися ветерани, їхні родини, а також сім’ї загиблих героїв, аби пройти підготовку за освітніми програмами, зокрема, перекваліфікації, отримати медичну, психологічну, юридичну допомогу. Також тут навчатимуть новій професії – помічника ветерана. Ці спеціалісти забезпечуватимуть соціальний супровід захисникам, які повертатимуться до цивільного життя», – прокоментувала Тетяна КАЛИТА.
Також планується, що центри стануть хабами для зустрічей ветеранів та військових, їх громадської активності.
Як наголосив ректор СумДУ Василь КАРПУША, університет має унікальну матеріально-технічну базу, що може використовуватися для лікування та реабілітації осіб, які постраждали внаслідок війни, а також висококваліфікований персонал.
«Центр ветеранського розвитку – це увесь університет, це система допомоги ветеранам. Офіс – лише приміщення, куди на початковому етапі може звернутися ветеран чи члени його родини, аби зрозуміти, який комплекс послуг йому потрібен», – зазначив ректор.
СумДУ має можливість надати захисникам і захисницям великий комплекс послуг, зокрема, медично-реабілітаційних – в Університетській клініці, соціально-психологічних – фахівцями психологічної служби. Університет має потужну спортивно-фізкультурну базу, зокрема, Палац студентського спорту, для фізичної реабілітації. І, звичайно, університет системно впроваджує інклюзивну освітню політику, у тому числі, надає можливості для професійної перепідготовки осіб, які брали участь у бойових діях, на цивільні спеціальності, затребувані на ринку праці.
Перший заступник начальника Сумської обласної військової адміністрації Тарас САВЧЕНКО та міський голова Сум Олександр ЛИСЕНКО відзначили важливість і нагальність створення Центру ветеранського розвитку, подякували усім, хто долучився до його створення, зокрема, СумДУ, зазначивши, що університет є партнером в усіх соціальних проєктах і заходах, які реалізовує місцева влада.