Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua

Новини

Сумський державний університет вкотре увійшов до щорічного рейтингу від українського журналу "Деньги". Рейтинг оцінює українські виші за результатами опитування вітчизняних роботодавців щодо рівня заробітних плат, які вони готові платити випускникам. СумДУ підтвердив своє місце серед кращих вишів України за технічними спеціальностями, серед яких опинилося лише 24 заклада вищої освіти. Також СумДУ у складі ще 20 українських вишів традиційно увійшов до списку кращих за юридичними спеціальностями.

21 березня відбулося засідання вченої ради Сумського державного університету. Перше питання порядку денного стосувалося стану та перспектив інтернаціоналізації діяльності СумДУ. Вчена рада заслухала доповіді проректора з науково-педагогічної роботи Володимира Любчака і директора департаменту міжнародної політики Миколи Божка та затвердила «Стратегію інтернаціоналізації СумДУ на 2019-2025 роки».

11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки.

21 березня з нагоди Всесвітнього дня людей з синдромом Дауна волонтери Сумського державного університету відвідали відділення «Спільнота» Сумського міського територіального центру соціального обслуговування «Берегиня». Студенти підготували розважальну програму – конкурси, розминки, руханки, ігри на координацію рухів, швидкість та моторику.

Директор центру Надія Манько провела екскурсію для студентів та показала роботи вихованців «Спільноти»: вишиванки, цегляні глечики та вишиті власними руками писанки. Вихованці закладу презентували для гостей концерт, продемонструвавши свої таланти в музиці, танцях, мініатюрах. Закінчився захід святковою дискотекою та чаюванням.

15 березня відбулася церемонія нагородження переможців щорічного конкурсу віршів та художнього перекладу «Alter Ego». Традиційний захід всьоме організувала  кафедра германської філології Сумського державного університету – керівник доц., канд. філол. наук Олена Ємельянова. Визначали переможців у конкурсі Alter Ego  у 4 номінаціях: вірші українською мовою; художні переклади з англійської та німецької мови; вірші англійською або німецькою мовами. Цього року члени журні оцінювали більше 240 робіт  від студентів та школярів із усіх куточків України від Прикарпаття до Слобожанщини.

14-18 березня у с. Сколе Львівської області на навчально-спортивній базі «Тисовець» пройшла І Зимова Універсіада України з лижних гонок. У перший день змагань срібло спринтерської гонки вільним стилем здобув аспірант Медичного інституту Сумського державного університету Олексій Красовський. У жіночій гонці  студентки МІ Юлія Кроль та Дарина Ковальова  вибороли одразу дві золоті медалі. Другого дня в гонці класичним стилем Олексій Красовський покращив свій результат та здобув перемогу, а дівчата повторили попередній успіх - знову золото в Юлії та срібло у Дарини. На третій день у гонці вільним стилем Олексій здобув золото, а Юлія Кроль та Дарина Ковальова третій раз поспіль посіли 1 та 2 сходинки п'єдесталу. Завдяки високим результатам спортсменів, команда СумДУ з результатом 542 очка посіла перше місце на Зимовій Універсіаді України з лижних гонок.

14 березня в Сумському державному університеті пройшла IX Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Перекладацькі інновації» . Захід відбувся на базі кафедри германської філології.   Матеріали конференції включають доробки представників 4 закладів вищої освіти: СумДУ; Батумського державного університету Шота Руставелі (м. Батумі, Грузія), Київського національного лінгвістичного університету (м. Київ) та Євразійського національного університету ім. Л.М. Гумільова (м. Астана, Казахстан). Загалом свої доповіді у збірнику опублікували 80 учасників.

16 березня в актовій залі Сумського державного університету відбувся фестиваль ліги «Сумка». У заході взяли участь 14 команд – з усіх сумських вишів та шкільні команди з м. Суми та м. Охтирка. За результатами фестивалю у сезон жюрі відібрали 10 команд: «Гроздья рябины» (СумДУ), «Очерет» (Сумський державний педагогічний університет); «Провінція «Тархун»» (Сумський національний аграрний університет); «Жіноча збірна Бездрика» (СумДУ); «ДэнсВойсБэнд» (СумДУ); «Квас Тарас» (збірна шкіл); «Френдзона» (школа №9); «Вата» (збірна шкіл Охтирки); «Чехословацький»; «Тыщщщь». Переможцем фестивалю стала команда «Жіноча збірна Бездрика».

14 березня в Сумському державному університеті відбулася традиційна конференція «Учнівське та студентське самоврядування: разом чи окремо?». Участь у заході взяли учні, педагоги-організатори та заступники директорів з навчально-виховної роботи з 19-ти шкіл міста. Під час заходу склад студентського самоврядування СумДУ представила виконуюча обов’язки студентського ректора Анастасія Лор, а студентські декани та директори презентували свої факультети та навчально-наукові інститути. Старшокласники розповіли як в їхніх школах функціонує самоврядування та які проекти завдяки йому вдається втілити. Зокрема, учні систематично допомагають дитячим будинкам, притулкам для тварин, організовують ярмарки, конкурси, тісно співпрацюють з іншими школами.

14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua