Дата публікації:
17 жовтня 2024
Кількість переглядів:
805
Поділитися:

Fulbright Visiting Scholar Program ‒ міжнародна програма для сприяння міжнародному обміну знань та культур, що надає викладачам з різних країн можливість отримати новий досвід у навчанні та науковій діяльності в американських університетах. У 2024-2025 навчальному році стипендії за програмою імені Фулбрайта отримали 10 науковців з України, двоє з них – викладачі Сумського державного університету.

Ми поспілкувалися з однією із стипендіатів Наталією Летуновською (доктором економічних наук, доцентом кафедри маркетингу) про її враження від початку участі в програмі.

Розкажіть, будь ласка, більш детально про програму Fulbright Visiting Scholar Program.

Ця програма спрямована на підтримку науковців з різних країн для проведення їх досліджень на базі університетів, дослідницьких центрів США, набуття нового закордонного досвіду та взагалі ознайомлення з соціо-культурним життям Сполучених Штатів.

Що ви робили, коли подавали заявку на програму Fulbright?

Ідея податися на Fulbright Visiting Scholar Program у мене виникла цілком спонтанно, коли я сиділа дощовим днем у кімнаті під час свого літнього стажування в Університеті Ліверпулю.

У мене вже були загальні задумки щодо моєї майбутньої дослідницької пропозиції після відвідування поведінкових лабораторій Університету Ліверпулю, а за результатами спілкування з колегами там я впевнено вирішила, що займатимуся проблематикою поведінкових аспектів у сфері здорового харчування.

У перші ж дні після повернення зі стажування в Україну я написала заявку. Тобто можу сказати, що саме стажування в Ліверпулі стало поштовхом до участі і моєї подальшої перемоги у Fulbright Visiting Scholar Program.

Як проходив цей відбір?

Відбір на програму проходить у два етапи. На першому письмові заявки від учасників оцінюють експерти в галузі з різних країн. Тільки за умови схвалення дослідницької пропозиції всіма експертами учасник допускається на наступний етап конкурсу, яким є співбесіда, на якій претендент спілкується з комісією про особливості його дослідження, наявний досвід, яких результатів він/вона прагне досягти під час стажування тощо. Після співбесіди журі ухвалює остаточне рішення щодо переліку переможців.

Як ви відреагували, коли дізналися, що виграли?

Подзвонила батькам, а вже потім усвідомила, що насправді перемогла, та які можливості переді мною відкриваються.

Де ви зараз перебуваєте, і скільки часу триватиме ваше стажування?

Зараз я знаходжуся в місті Стейт-Колледж (штат Пенсильванія). Так-так, саме так. Це населений пункт на карті. І це не назва навчального закладу. Мій гостьовий університет у США Пенсильванський державний університет (Penn State), кампус якого називається University Park. Моє стажування тривалістю три місяці.

Які ваші перші враження від Америки?

Я в університетському містечку, тому тут вирує життя. А ще це дуже інтернаціональне місто, де я познайомилася з великою кількістю людей з інших країн. І, звичайно, з українцями також. Цікаво, що тут, у Стейт-Колледжі, діє благодійна організація Sister’s Sister, заснована на підтримку України.

Американці привітні, відкриті до співпраці та обміну своїм академічним та науковим досвідом. Мені, як досліднику у сфері «хелсі», приємно бачити, що тут на місцевому рівні дбають про здоров’я, правильне харчування, підтримують спорт та фізичну активність. Звісно, якщо людина саме прагне до цього.

Чим ви займаєтеся на стажуванні?

Перший місяць стажування був повний подій: зустрічі, лекції, ознайомчі тури і т.д. Зараз, у жовтні, маю можливість зосередитися на проведенні свого наукового дослідження на базі College of Health and Human Development Школи менеджменту гостинності та відвідувати навчальні курси, які мене найбільше зацікавили.

Які у вас плани на майбутнє після завершення стажування?

Розвивати поведінкову лабораторію Сумського державного університету, продовжувати свої наукові дослідження в обраній сфері з використанням нейротехнологій. Маю новий навчальний курс для аспірантів у весняному семестрі «Нейронаука в маркетингу». Хочу в ньому втілити напрацювання в США та здобуті знання.

Що б ви порадили тим, хто планує участь у цій програмі?

Вірити в свої сили. Писати заявку, якби це не звучало банально, «від душі». Щоб ваше захоплення тією сферою, якою займаєтеся ви, перейшло на експертів, які читатимуть вашу дослідницьку пропозицію.

Ця структура інтерв'ю дозволяє не лише дізнатися про досвід викладачів, які проходять стажування в США, а й зрозуміти, як цей досвід може вплинути на освітній процес в їх рідних країнах.

Спілкувалася: Анна Митрофанова, ЖТ.мз-31с, ІФСК.

Додатково: Викладачі СумДУ, хто є стипендіатами програми Фулбрайта різних років, діляться своїми враженнями про участь у відеобесідах:

Тетяна Пімоненко:

https://www.youtube.com/watch?v=mV0Gt3xapwA&list=PLkCaxWwwBI26JmRaxL7Pkui8f_fMNlGky&index=18

Тетяна Маринич:

https://www.youtube.com/watch?v=GfF4O5TW99Y&list=PLkCaxWwwBI26JmRaxL7Pkui8f_fMNlGky&index=14

Ганна Швіндіна:

https://www.youtube.com/watch?v=j-r0HAOoSvk&list=PLkCaxWwwBI26JmRaxL7Pkui8f_fMNlGky&index=20

 

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116, вул. Петропавлівська, 59,
м. Суми, Україна, 40007, 40014

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 57,
Кабінет К3-120
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 59,
Кабінет К3 102
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua