Дата публікації:
30 жовтня 2024
Кількість переглядів:
415
Поділитися:

30 жовтня у Сумському державному університеті відбулася презентація проміжних результатів проєкту «Простір можливостей: програма фасилітаційних зустрічей щодо працевлаштування та планування кар`єри ветеранів та членів їх сімей».

Він реалізується ГО «Інтелект Сумщини» у партнерстві з Центром ветеранського розвитку СумДУ за підтримки ПРООН та Уряду Королівства Нідерландів.

У заході взяли участь представники центральних та регіональних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, члени (-кині) робочих груп з громадської безпеки та соціальної згуртованості, відновлення партнерських громад області, представники Центрів ветеранського розвитку з інших областей, ветерани та члени їх родин.

На заході було представлено методологію та результати оцінки потреб ветеранської спільноти в напрямку психосоціальної підтримки, працевлаштування та планування кар’єри, а також проміжні результати проєкту.

Як наголосив у вітальному слові до учасників ректор СумДУ Василь КАРПУША, університет має потужну матеріально-технічну базу, що здатна забезпечити великий комплекс необхідних послуг для ветеранів та їх родин: освітніх, психологічних, лікувально-реабілітаційних. І головною метою Центру ветеранського розвитку, що діє на базі СумДУ, є якраз сприяння психологічній та професійній адаптації ветеранів війни, демобілізованих захисників і захисниць, членів їхніх сімей та родин полеглих героїв на шляху повернення до мирного життя. «Сподіваюсь, що Центр стане потужним осередком для забезпечення потреб представників ветеранської спільноти», – зауважив Василь КАРПУША.

Керівниця напрямку «Громадська безпека та відновлення» Програми розвитку ООН в Україні Федеріка ДІСПЕНЦА відзначила роботу Сумського державного університету, спрямовану на локалізацію ветеранської політики відповідно до потреб та особливостей Сумської області. Вона також зазначила, що послуги для ветеранів мають розбудовуватися на основі достовірних даних, в чому і полягає важливість проєкту.

Проміжні результати опитування презентувала експертка проєкту, доктор політичних наук, професор, завідувачка кафедри психології, політології та соціокультурних технологій, керівниця Центру соціальних досліджень, член правління ГО «Інтелект Сумщини» Андріана КОСТЕНКО.

«Дослідження сфокусоване на трьох компонентах: оцінці доступності послуг, визначення психоемоційного стану ветеранів та членів їх сімей, а також перешкоди у працевлаштуванні. Таким чином отримані дані дозволяють нам планувати комплексну підтримку ветеранів та членів їх родин. Наразі очевидно, що першочерговими пріоритетами ветерана є здоров’я, сім’я та пошук себе в цивільному житті», – зазначила Андріана КОСТЕНКО.

Учасники поділились досвідом роботи у межах груп взаємодопомоги, які були створені ветеранами та членами їх родин. Такі неформальні об’єднання людей із спільним досвідом дозволяє створити дружнє середовище для ветеранів/ок та сприяє їх адаптації до цивільного життя.

Своїми враженнями про проєкт поділились представники ветеранської спільноти. Учасниця російсько-української війни Юлія ВІТКОВСЬКА подякувала Сумському державному університету та його представникам, які координують проєкт, за сприяння соціальній адаптації військових. Звертаючись до координаторів проєкту, вона відзначила, що дослідження демонструє актуальні потреби та проблеми ветеранів і охоплює широкий спектр напрямків.

«Ви дуже відповідально поставилися до проведення дослідження. Я для себе особисто знайшла відповіді на запити, в яких відчуваю потребу. Дякую за вашу роботу, вашу наснагу і щиру підтримку ветеранів», – зазначила Юлія ВІТКОВСЬКА.

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116, вул. Петропавлівська, 59,
м. Суми, Україна, 40007, 40014

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 57,
Кабінет К3-120
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 59,
Кабінет К3 102
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua