Круглий стіл на тему «Зайнятість ветеранів України: перспективні проєкти, проблемні питання та шляхи їх вирішення» об’єднав народних депутатів України, представників органів державної влади, місцевого самоврядування, державних установ, громадських організацій та бізнесу.
Учасники обговорили актуальні виклики та можливості у сфері працевлаштування ветеранів, питання формування ефективної політики їхньої підтримки.
У панельних дискусіях взяли участь Тарас ТАРАСЕНКО, народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Володимир АРТЮХ, начальник Сумської ОВА, Олексій РОМАНЬКО, голова Сумської обласної ради, Василь КАРПУША, ректор СумДУ, Вадим СВИРИДЕНКО, радник-уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, Юрій БАЛАНЮК, голова Національного агентства кваліфікацій, народні депутати України, зокрема Ігор МОЛОТОК – заступник голови Наглядової ради СумДУ.
Учасники говорили про важливість діяльності ветеранських просторів, зокрема Центрів ветеранського розвитку, де захисникам і захисницям допомагають інтегруватися у мирне життя, зокрема й в питаннях працевлаштування. СумДУ – у числі перших закладів вищої освіти, на базі якого було створено Центр ветеранського розвитку і реалізовано пілотний проєкт підготовки помічників ветеранів.
Як зазначив ректор СумДУ Василь КАРПУША, університет системно впроваджує інклюзивну освітню політику, у тому числі, надає можливості для професійної перепідготовки осіб, які брали участь у бойових діях, на цивільні спеціальності, затребувані на ринку праці. Зокрема на кафедрі психології, політології та соціокультурних технологій здійснюється підготовка магістрів спеціальності «Психологія», у тому числі по ваучерних програмах центрів зайнятості, з якими університет активно співпрацює не лише на теренах області, але й в інших регіонах України. Підготовка фахівців орієнтована на психологічну підтримку ветеранів. Також безпосередньо ветерани можуть здобути спеціальність психолога.
Ще один важливий спектр діяльності кафедри ППСТ – науковий: проведення досліджень та соціологічних опитувань. Одне з них якраз стосувалося оцінки потреб ветеранської спільноти з надання психосоціальної підтримки, сприяння працевлаштуванню та плануванню кар’єри.
«Результати цього комплексного дослідження стануть у нагоді органам влади та місцевого самоврядування під час підготовки відповідних програм, спрямованих на підтримку ветеранів, у тому числі в питаннях працевлаштування», – наголосив ректор.
За підсумками обговорення учасники круглого столу запропонували низку ініціатив щодо розширення програм професійної перепідготовки для ветеранів у співпраці з університетами та підтримку ветеранського підприємництва через грантові програми.