Дата публікації:
30 червня 2025
Кількість переглядів:
142
Поділитися:

Сумський державний університет розширює можливості для науковців, викладачів, студентів і проєктних менеджерів. Науковий координаційний пункт програми «Horizon Europe» СумДУ підготував практичний гайдлайн – покрокову інструкцію, що допоможе підготувати успішну заявку до однієї з наймасштабних дослідницьких ініціатив ЄС.

Цей посібник створений, аби систематизувати інформацію, зняти страх перед складними процедурами та зробити шлях від ідеї до фінансування максимально зрозумілим.

«З досвіду проєктної роботи можу зазначити, що найскладнішим є перший крок, а саме ідентифікувати проблему, запропонувати ідею з її вирішення та знайти партнерів та відповідні конкурси. Наш гайдлайн буде корисним, як для тих, хто вперше готує заявку до програми «Горизонт Європа», так і для досвідчених координаторів, які шукають чіткої структури та узгоджених методичних підходів», ‒ зазначив Микола НАЗАРОВ, керівник НКП СумДУ, розробник посібника.

Гайдлайн складається з кількох логічних блоків, кожен із яких відповідає одному з ключових етапів участі у проєкті «Horizon Europe»:

  • генерація ідеї – як знайти актуальну тему, що відповідає місіям ЄС, і як сформувати команду;
  • пошук фінансування – як орієнтуватися у конкурсах і бюджетах;
  • формування консорціуму – як знайти партнерів, розподілити ролі, будувати довіру;
  • підготовка проєктної заявки – чіткі інструкції щодо Part A, Part B, розрахування бюджету;
  • подання заявки – технічні вимоги, дедлайни, особливості реєстрації;
  • очікування результатів – як відслідковувати оцінювання заявки, як реагувати на зауваження і готуватись до підписання грантової угоди;
  • реалізація – організація роботи, звітність, поширення результатів;
  • масштабування – оцінка ефективності, комунікації, подальший розвиток успішної ідеї.

Гайд написаний простою мовою, містить приклади, шаблони, посилання на ресурси, враховує останні рекомендації Європейської комісії, оновлені вимоги до аплікаційних форм та поради щодо оформлення проєктних партнерств у час війни, коли особливо важливо показати стійкість і релевантність досліджень. Автори гайду намагалися зробити його максимально дружнім до користувача: чітка структура, зрозумілі формулювання та приклади з досвіду СумДУ роблять матеріал практичним і застосовним вже сьогодні.

Він буде корисним науковцям, керівникам підрозділів, проєктним менеджерам, аспірантам та студентам. Також його можна використовувати для проведення тренінгів і воркшопів.

Завантажити документ можна за посиланням:

https://ppst.sumdu.edu.ua/images/HorizonEurope/guide.pdf

 

 

 

 

 

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116, вул. Петропавлівська, 59,
м. Суми, Україна, 40007, 40014

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 57,
Кабінет К3-120
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Петропавлівська, 59,
Кабінет К3 102
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua