×

Повідомлення

PLG_SUMDU_FIELDS_GALLERY_IMAGE_ERROR
Дата публікації:
02 вересня 2019
Кількість переглядів:
6661
Поділитися:

2 вересня в Сумському державному університеті урочисто відкрили скульптуру «Пам’ятний знак загиблому студенту-воїну». Скульптуру встановлено на честь студентів і випускників СумДУ, які загинули, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України.

Ідея встановлення скульптури належить студенту навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького Владиславу Філатову та випускниці факультету електроніки та інформаційних технологій Оксані Опарій. Проєкт переміг у конкурсі студентських ініціатив, який проводить студентське самоврядування СумДУ, та був підтриманий організаційно і фінансово ректоратом університету.

Урочисто відкрили скульптуру ректор СумДУ Анатолій Васильєв та студентський ректор Анастасія Лор. «Цим заходом ми демонструємо відданість університету ідеї незалежності нашої держави, високий патріотизм студентів, вшановуємо тих, хто пішов з життя, захищаючи нашу Батьківщину», - зазначив ректор. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували дев’ятьох студентів та випускників Сумського державного університету, загиблих за роки військових дій в зоні проведення АТО та ООС.

За словами Оксани Опарій, прообразом скульптури став випускник СумДУ, солдат 93 окремої механізованої бригади Збройних сил України Роман Атаманюк, який загинув поблизу Донецького аеропорту біля с. Опитне в 2015 році. «У нас була ідея створити не пам’ятний меморіал, до якого будуть приходити плакати, а навпаки це буде місце, куди будуть приходити, щоб пишатися, що були такі студенти».

Скульптором пам’ятного знаку став Олексій Шевченко. Він створив фігуру студента у військовій формі, який сидить та читає книгу, як символ того, що навіть під час війни студенти пам’ятають про навчання. Крім пам’ятника до композиції входить стела із гравіюванням «Студентам і випускникам, які загинули за єдність України. Слава Україні, Героям Слава!». Виготовлено скульптуру із композиту, підставка та стела – гранітні.

 На заході були присутні директорка департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віра Мотречко, студенти та викладачі університету, слухачі кафедри військової підготовки та курсанти ліцею «Кадетський корпус».

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]