Дата публікації:
24 лютого 2021
Кількість переглядів:
6065
Поділитися:

25 лютого виповнюється 150 років від дня народження видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки. Інтерес до її творчості не згасає і нині. Про неї говорять: "шляхетна дама, міська євроінтеграторка, безапеляційна патріотка, інтелектуалка, феміністка”... 

А якою знають Лесю Українку студенти СумДУ?

Не залишаючись байдужими до творчості письменниці, студенти 2 курсу Медичного інституту та першокурсники факультету електроніки та інформаційних технологій взяли участь у поетичному арт-челенджі до святкування ювілею Лесі Українки. 

СумДУ вже вдруге долучився до проєкту “Всеукраїнський флешмоб відеочитань”, започаткованого у 2019 році. Бібліотека разом з групою з виробництва медіа-контенту Медіа-центру університету створили відеоролик, у якому студенти продекламували поезії Лесі Українки: «Contra spem spero!» (Без надії сподіваюсь!) та «Стояла я і слухала весну» під чарівну музику Мирослава Скорика. 

Вірші Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) знайомі всім ще змалку, її біографію вивчають у кожному навчальному закладі, про неї говорять, пишуть, дискутують… Авторка відомих поетичних, прозових та драматичних творів, мала хист до музики, знала 7 мов, займалася перекладацькою діяльністю, читала європейську літературу в оригіналі. У 19 років написала підручник "Стародавня історія східних народів". Була принциповою феміністкою у житті та літературі. За незвичайну силу духу і твердість характеру Іван Франко назвав Лесю Українку “єдиним мужчиною на всю новочасну соборну Україну”.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]