21 липня відбулась фінальна зустріч у рамках міжнародної віртуальної академічної мобільності «Медіа у глобальному та європейському контексті» між Сумським державним університетом та Університетом Йоганна Гутенберга (м. Майнц, Німеччина).
Учасниками програми стали студенти, аспіранти й викладачі кафедри журналістики та філології з Сум і відділення аудіовізуальних мистецтв із Майнца. Загалом – більше 70 осіб.
Програма тривала майже три місяці. Протягом цього часу учасники щотижня відвідували лекції та майстер-класи від українських і німецьких викладачів, експертів у галузі журналістики, спілкувалися один із одним, а також працювали в групах над спільними інстаграм-проєктами.
Лекторами з Німеччини стали відома документалістка Катя ШУПП, молодша професорка Джессіка КУНЕРТ, а також німецька мас-медійниця, авторка книги «Instagram Journalism» Селіна БЕТТЕНДОРФ. Із української сторони своїм досвідом у медіасфері поділилися доцентка кафедри журналістики та філології СумДУ, експертка Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Алла ЯРОВА та викладачка Раїса СТОЯН, політолог Микола ДАВИДЮК, репортер «Радіо Свобода» Роман ПАГУЛИЧ. Обговорювали питання свободи преси, альтернативні форми журналістики, економічні аспекти в журналістиці, довіру до медіа. Значну увагу було приділено висвітленню у світовій пресі російської агресії в Україні.
Під час останньої зустрічі українські та німецькі студенти й аспіранти презентували спільні інстаграм-проєкти. Тематика робіт виявилася досить різноманітною – учасники програми розповідали про українську та німецьку кухню, традиції, захоплення, порівнювали медіа двох країн. Та більшість проєктів все ж стосувалася воєнних історій, учасниками або свідками яких стали українські студенти.
«Співпраця з німецькими колегами – новий досвід для мене. Було цікаво дізнатися, як проходять заняття у журналістів в іноземному університеті, порівняти з тим, як це відбувається в нас. Приємно здивувала відкритість викладачів університету Майнца. Я вдячний організаторам за можливість взяти участь у міжнародному проєкті», – розповів студент-журналіст Артем КОРОЛЬ.
Німецькі колеги зазначають, що для них співпраця є вкрай важливою, адже таким чином вони можуть дізнатися більше про події в Україні та засвідчити солідарність із Сумським державним університетом і всім народом України. Сподіваються, що програма «Медіа у глобальному та європейському контексті» є лише першою сторінкою в історії спільної академічної співпраці між СумДУ та Університетом Йоганна Гутенберга.
«Чесно – ми задоволені рівнем і формою такої міжнародної співпраці. Особисто мене приємно вразили студенти – їхній професійний рівень робіт. Однак, це лише початок: уже плануємо весняний семестр наступного навчального року та проведення спільних наукових досліджень», – підсумував завідувач кафедри журналістики та філології СумДУ Володимир САДІВНИЧИЙ.