2 вересня представники Сумського державного університету взяли участь у Міжнародній конференції «Співробітництво України та Королівства Марокко у сфері освіти: погляд у майбутнє», що відбулась у рамках створення Українського Університетського Кампусу Global Ukraine в Африці у співпраці з Universiapolis – Міжнародним університетом Агадиру.
СумДУ на конференції представляли перший проректор Сергій ЛЄОНОВ, начальник управління міжнародного співробітництва Костянтин КИРИЧЕНКО та директор департаменту міжнародної освіти Микола БОЖКО.
«Мароканські студенти є однією із найбільш чисельних спільнот серед іноземних студентів України. Нам дуже важливо зберегти таку тенденцію й надалі. Українська освіта високо цінується й поважається в Марокко, підтвердженням цьому є велика кількість випускників українських ЗВО, які обіймають високі посади в країнах Африки», – зазначив під час конференції Тимчасовий повірений України в Королівстві Марокко Ігор ПРИХОДЬКО.
Мета Українського університетського кампусу Global Ukraine в Африці – педагогічна асоціація в рамках акредитованих навчальних курсів Universiapolis та партнерів, розвиток університетського консорціуму для сприяння розвитку академічної мобільності та подвійних дипломів.
Зокрема консорціум планує запропонувати критичне короткострокове рішення для управління академічною кризою, з якою стикаються іноземні студенти, які навчалися в Україні в 2021-2022 роках і були змушені покинути країну після 24 лютого 2022 року через війну; розробити середньострокові проекти україно-марокканських подвійних дипломів, спрямованих на збільшення кількості марокканських та африканських студентів, які мають доступ до визнаної та якісної підготовки, що надається українськими ЗВО та науково-дослідними закладами в галузі медицини, інженерних наук, управління тощо; розширити співпрацю в середньостроковій перспективі з іншими партнерськими закладами, такими як IAE Мец, Університет Лотарингії (Франція), сприяти міжнародній мобільності українських викладачів та дослідників.
Планується, що навчання здійснюватиметься за принципом 50/50 із відповідним управлінням людськими та педагогічними ресурсами: українські викладачі чи експерти-лектори можуть бути залученні для проведення половини навчальних програм очно або дистанційно, з рівною участю у журі для захисту дипломних робіт відповідно до тематики та потреб; керівництво практичними стажуваннями на місцях проходить під наглядом викладачів Universiapolis та партнерів.
«Сумський державний університет відкритий до взаємодії з закладами вищої освіти, клініками та лікарнями Північної Африки. Ми готові докласти максимальних зусиль, щоб студенти з країн Африки, зокрема – з Марокко, й надалі могли отримувати якісну освіту», – підкреслив перший проректор Сергій ЛЄОНОВ.