×

Повідомлення

PLG_SUMDU_FIELDS_GALLERY_IMAGE_ERROR
Дата публікації:
15 листопада 2022
Кількість переглядів:
567
Поділитися:

Викладачі Сумського державного університету на волонтерських засадах беруть участь у проєкті ВООЗ АТ10 «Швидкий доступ до допоміжних технологій для внутрішньо переміщених осіб в Україні» як ментори з розподілення допоміжних засобів реабілітації.

Проєкт розпочався в серпні 2022 року, для участі у ньому було обрано 6 областей та 18 відповідальних фахівців із реабілітації, троє з яких – викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та спортивної медицини СумДУ: доцент Дмитро ВОРОПАЄВ, асистенти Любов ТОМИН та Олександр СТЕПАНЕНКО.

  У рамках програми підготовки наші викладачі пройшли напружений 20- годинний курс підготовки ВООЗ із асистивних технологій, отримали відповідні сертифікати міжнародного зразка.

Внаслідок військової агресії тисячі жителів області потребують повноцінної фізичної реабілітації та заходів із соціалізації. Ці заходи мають здійснювати за умов належного забезпечення допоміжними засобами, після консультацій підготовлених фахівців. Саме на забезпечення широких верств населення коштовним інвентарем і доступність висококваліфікованої консультативної допомоги з фізичної терапії направлений проєкт, що реалізується за ініціативи ВООЗ,  Гуманітарного фонду для України у співпраці з  МОЗ України. Усього в рамках проєкту до лікувальних закладів області надійшло 42 пакети допоміжних асистивних технологій та абсорбуючих засобів. Пакет включає: милиці, тростини, крісла колісні, крісла для туалету та душу, рамки для ходьби, абсорбуючі засоби при нетриманні.

Наразі до 15 грудня у внутрішньо переміщених осіб, що потребують допоміжних засобів мобільності чи самообслуговування є можливість звернутися до Сумської обласної клінічної лікарні та КНП КЛ Св. Пантелеймона за отриманням безкоштовної консультації щодо вибору засобу, навчання користуванню та подальшого супроводу.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]