Дата публікації:
22 листопада 2022
Кількість переглядів:
304
Поділитися:

В Університеті імені Адама Міцкевича у Познані (Польща) відбулася підсумкова Міжнародна наукова конференція у рамках проєкту 598964-EPP-1-2018-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм» за програмою ЄС Еразмус+.

У її роботі взяли участь десять ЗВО України, у тому числі Сумський державний університет, європейські партнери: Університет Бат Спа, Дублінський інститут мистецтв, технологій та дизайну (Ірландія), Університет м. Відень (Австрія), Університет Ліннеус (Швеція), а також Еразмус+ офіс в Україні і Міністерство освіти і науки України.

У рамках заходу було представлено підсумки проєкту, а це: оновлені освітні програми рівня магістр в українських університетах, імплементація 20 курсів із медіаграмотності, створення Асоціації журналістів-дослідників разом з Європейською асоціацією журналістів-тренерів (EJTA) тощо. Після завершення проєкту партнери планують продовжити співпрацю ще мінімум на п’ять років, щоб обмінюватися досвідом, надавати актуальну інформацію про медіасферу й журналістську освіту, запроваджувати програми академічної мобільності, у т.ч. у формі подвійних дипломів.

Виконавці проєкту від СумДУ – кафедра журналістики та філології – за результатами участі у проєкті значно посилила власну матеріально-технічну базу сучасним обладнанням, було вдосконалено освітню програму з журналістики згідно європейських стандартів. Викладачі та студенти отримали можливість підвищення кваліфікації і стажування на базі провідних європейських освітніх і медіа закладів.

Тематичний керівник проєкту, завідувач кафедри журналістики та філології Володимир САДІВНИЧИЙ відзначив  внесення змін в освітні програми та навчальні плани підготовки масмедійників у СумДУ,  організацію європейськими партнерами тренінгів із проведення експертної оцінки освітніх програм за європейськими технологіями акредитації, узгодження академічних програм та забезпечення їх якості в Сумському державному університеті міжнародною експертною групою, поповнення навчальної матеріальної бази кафедри на більше ніж 600 тисяч гривень.

За словами начальника управління міжнародного співробітництва Костянтина КИРИЧЕНКА, результати виконання проєкту в СумДУ отримали схвальні відгуки європейських фахівців і відкривають подальші можливості для кафедри щодо співпраці у виконанні міжнародних проєктів і організації академічної мобільності для забезпечення підготовки висококваліфікованих фахівців з журналістики і медіа, що в сучасних умовах є надзвичайно важливим завданням для нашої країни.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]