11-17 червня на базі Університету імені Адама Міцкевича (місто Познань, Польща) відбулася 11-а Міжнародна літня школа, у якій взяли участь представники 25 українських університетів. Сумський державний університет на заході представила начальниця Медіа-центру Марина ОСЮХІНА.
Тема цієї школи – наукова комунікація. Її метою було представити українській науковій спільноті шляхи та способи, якими польські й німецькі університети впроваджують зазначений напрям, тобто доносять до різних цільових груп досягнення науки, результати досліджень молодих вчених, демонструють, як наука реально покращує життя громади.
З вітальним словом та вступною лекцією перед учасниками виступив професор Рафал ВІТКОВСЬКИЙ, проректор з міжнародної співпраці Університету Адама Міцкевича. Він наголосив, що для них, як для організаторів школи, важливо, щоб кожен з учасників зміг знайти ідеї, вдалі приклади та адаптувати їх у власних університетах, зважаючи на особливості кожного ЗВО.
Цінним також стало те, що спікери навели конкретні вдалі приклади наукової комунікації, зокрема, науковці дізналися про Фестиваль науки й мистецтва у Познані, радіоподкаст АМУ «Науковий район», переглянули кілька наукових документальних фільмів і познайомилися з цікавими проєктами усної історії.
Наприкінці школи учасників запросили до університетських теле- і радіостудій, де кожен зміг записати власний подкаст чи коротке відео.
«Ця літня школа була надзвичайно цінною з багатьох причин. По-перше, неймовірно було відчути підтримку народу Польщі. Ми знаємо з новин про те, що поляки підтримують кожного українця і дуже вболівають за нашу перемогу, однак, коли відчуваєш це піклування і підтримку на собі, це викликає і хвилювання, і вдячність, і повагу одночасно. По-друге, було важливо зустрітися з представниками різних університетів (з майже кожної області України), щоб дізнатися, з якими викликами і проблемами вони зустрічаються зараз та які вдалі історії успіху в них є. Ми навіть запланували спільні проєкти з кількома університетами, адже у співпраці та єднанні – наша сила. І по-третє, важливо вже зараз переймати досвід та досягнення європейських університетів. Коли Україна стане членом Європейського Союзу, вимоги до університетів зміняться також. І чим раніше ми почнемо змінювати нашу роботу за європейським зразком, тим простіше для нас минуть усі трансформаційні процеси», - зазначила Марина ОСЮХІНА.
Нагадаємо, що з Університетом імені Адама Міцкевича у СумДУ укладено договір про багаторічне стратегічне партнерство, що передбачає активне співробітництво за більшістю основних напрямів міжнародної діяльності – спільні грантові проєкти, програми академічного обміну, програми подвійного дипломування, наукова співпраця тощо. Такі партнерства СумДУ має ще з майже 20 світовими університетами.