11 жовтня на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася прес-конференція щодо презентації структурного проєкту «Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива» (DigiUni) програми Еразмус+.
У прес-конференції взяли участь Ольга Будник, радниця-уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки і спорту, Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції, Дмитро Завгородній, заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації, Ремі ДЮФЛО, заступник Глави Представництва ЄС в Україні, Філіп ван ДЕПУЛЕ, заступник Генерального директора з інновацій, цифрової освіти, молоді, спорту та культури Європейської Комісії, Наталя СТУКАЛО, заступниця Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Світлана ШИТІКОВА, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні та інші.
Від СумДУ в прес-конференції взяв участь начальник управління міжнародного співробітництва Костянтин КИРИЧЕНКО.
Європейська Комісія відкрила спеціальне вікно для України в межах програми Еразмус+ у відповідь на виклики, з якими зіштовхнулась українська вища освіта через брутальне вторгнення російської федерації в Україну та його наслідки. Міністерство освіти і науки України спільно з українськими університетами-партнерами працювало над пропозицією, і в результаті проєкт DigiUni був підтриманий в рамках спеціального конкурсного вікна. Системний підхід, широкий вплив та очікувана співпраця усіх українських університетів були сильними сторонами проєкту порівняно з іншими конкурсними пропозиціями.
Команда проєкту на чолі з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка включає велику кількість закордонних університетів-партнерів та асоціацій країн-членів ЄС з Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі, 10 українських університетів разом із Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації України, Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти та Українською асоціацією фахівців ІТ.
Беручи до уваги кращі практики ЄС, команда створить єдину цифрову освітню екосистему в Україні, яка забезпечить безперервну, якісну, інклюзивну та прозору освіту, незалежно від місцезнаходження студентів і викладачів, використовуючи існуючі цифрові інновації в освіті та маючи чітку парадигму для залучення майбутніх інновацій.
Проєкт також має на меті підтримати студентів, які продовжили навчання в Україні під час воєнного стану, сприяти зміцненню зв’язків між українськими університетами, їхніми студентами та викладачами, які були змушені покинути Україну. У фокусі проєкту також популяризація українознавчих студій, залучення іноземних студентів, й українців, які проживають за кордоном, до української освіти загалом.
Проєкт забезпечить синергію та тісну співпрацю між українськими університетами-партнерами для вирішення викликів, із якими зіштовхнулась українська освіта під час воєнного стану, з дисемінацією результатів проєкту в інших університетах, а також сприятиме системному підходу до подальшого відновлення освіти в Україні після перемоги.
Запланований старт проєкту – листопад 2023 року. Загальна тривалість – 3 роки.