Захід відбувся 22 травня в конгрес-центрі Сумського державного університету в межах Дня науки. До участі в науковому пікніку запросили насамперед дітей та молодь, з метою стимулювання зацікавленості до освіти та різних наук.
Свої наукові локації представили інститути й факультети СумДУ, а також Сумський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №10 Сумської міської ради, Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка та Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17, м. Суми.
Усі охочі мали можливість ознайомитися з науковими експонатами й інноваційними розробками, поспостерігати за дослідами, експериментами, поспілкуватися з представниками кафедр СумДУ, а також взяти участь у різних активностях, пов'язаних зі спеціальностями, випробували на собі наукові технології, зокрема сучасне обладнання для відстеження погляду людини, покерували з телефону власноруч створеними пристроями, які схожі на машини на радіоуправлінні. Також учасникам демонстрували, як правильно знімати відбитки пальців тощо.
Під час презентацій, що відбулися після інтерактиву, у доступній і цікавій формі говорили про науку, про те, наскільки вона важлива й цікава, заохочуючи нею займатися. На підтвердження наводились конкретні факти, як прикладні науки, зокрема, у сфері медицини, хімії, комп’ютерних наук, інженерії тощо, здатні покращити життя кожного з нас.
У своїх виступах учасники наукового пікніку демонстрували, що наука це не лише об'ємна кількість розумової праці, а й подорожі світом, вражаючі відкриття, нові знайомства, а, головне, – шлях у майбутнє.
Для школярів близьке майбутнє – це вибір подальшої професії. «Не так давно я теж був на вашому місці, пам'ятаю ті страхи, які у вас є, розумію хвилювання, невизначеність перед вибором, куди йти, куди поступати, як скласти екзамени. По-перше, головна умова життєвого успіху – це вірити в свої сили, по-друге, наполегливо працювати. І ви однозначно зможете реалізувати свій потенціал», – поділився зі школярами власним секретом досягнення мети начальник науково-дослідної частини СумДУ Владислав КОНДУСЬ.
Директор департаменту доуніверситетської освіти та профорієнтаційної роботи СумДУ Юрій МЕРЗЛЯКОВ зазначив, що користь від таких наукових заходів надзвичайно велика. Вони гуртують і збирають разом представництво шкіл та університету, старшокласників, викладачів, студентів для проведення профорієнтаційної роботи, яка позитивно впливає на подальший свідомий вибір професії і майбутнього життєвого шляху. А також це привід вкотре презентувати громаді здобутки та потенціал університетської науки.