Дата публікації:
05 червня 2024
Кількість переглядів:
356
Поділитися:

5 червня в конгрес-центрі Сумського державного університету відбулася презентація документального фільму «Виходячи за межі: історія евакуації іноземних студентів із Сум (березень 2022 року)».

Події фільму розгортаються на тлі трагічних обставин, на початку повномасштабного вторгнення, коли близько двох тисяч студентів з різних країн світу залишалися у місті, оточеному ворогом. Та завдяки злагодженій командній роботі університету, урядових структур, дипломатичних установ, місцевих органів влади, за підтримки міжнародних гуманітарних місій вдалося успішно організувати евакуацію студентів із Сум до безпечних місць.

Спогадами про описані у фільмі події на презентації поділилися голова Сумської міської військової адміністрації Олексій ДРОЗДЕНКО,  заступниця начальника Сумської обласної військової адміністрації Олена БОЙКО, ректор СумДУ Василь КАРПУША, заступник директора департаменту міжнародної освіти СумДУ Євген КОВАЛЕНКО, генеральний директор групи фармацевтичних компаній «Кусум» Раджив ГУПТА.

Василь КАРПУША відзначив відповідальну роботу команди СумДУ, яка опікувалась студентами в перші дні вторгнення, доставляла харчі, воду, необхідні речі, що буди недоступні іноземним громадянам в умовах окупації, була на постійному зв’язку, а також займалась організацією проведення евакуації. Передусім, це заступник директора департаменту міжнародної освіти Євген КОВАЛЕНКО, заступниця начальника управління міжнародного співробітництва, співкоординаторка евакуації іноземних студентів Тетяна МАЙБОРОДА, директорка студмістечка Оксана ВЕРНИДУБ.  Ректор наголосив, що перед війною у СумДУ навчалося понад 2 тисячі іноземних студентів з 55 країн світу. «Якщо ми будемо чесними та відповідальними перед нашими студентами, вони будуть бачити нашу готовність надати допомогу у складних ситуаціях, то я впевнений, що кількість іноземних студентів поступово зростатиме», – зазначив Василь КАРПУША.

Глядачі мали можливість почути реальні історії від самих студентів, які пережили ці події. Вони розповідали про свій досвід, емоції та важливість тієї підтримки, яку вони отримали від університету, місцевої громади, посольств своїх країн та міжнародних організацій.

Студенти-іноземці, які стали героями фільму, вірять в перемогу України та швидке повернення до нормального життя. Представник Індії Модх Саіф висловив побажання, щоб завдяки зусиллям незламних Збройних Сил України війна закінчилась найскоріше. А студент Мотто Карім Ваілун (Танзанія) зазначив: «Я бажаю університету процвітання. Зараз я продовжую своє навчання і дуже хочу, щоб якомога більше студентів повертались сюди за знаннями. На мою думку, освіта, яку надає СумДУ – прекрасна».

Презентація фільму «Виходячи за межі: історія евакуації іноземних студентів» – знакова подія для університету. Вона не лише відображає вагому частину його історії, але й демонструє силу людського духу та важливість взаємопідтримки і єдності народів у найскладніші часи.

 

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]